تاريخ انتشار :جمعه ۱۳ مرداد ۹۱.::. ساعت : ۳:۴۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

برترین های کنکور در چه رشته ای و به کدام دانشگاه می روند؟

نفرات اول تا سوم گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی آزمون سراسری سال 1391 از انتخاب های خود برای تحصیل در دانشگاه گفتند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا،نتایج آزمون سراسری سال 91 امروز 11 مردادماه بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار گرفت و اسامی 10 نفر برتر در گروه های علوم انسانی، علوم تجربی و علوم انسانی و نفرات اول تا سوم گروه های هنر و زبان های خارجی نیز روز گذشته اعلام شد.

نفرات اول تا سوم گروه ریاضی و فنی در گفت و گو با ایرنا از تصمیم خود برای انتخاب رشته برق دانشگاه صنعتی شریف گفتند و ‘محمد استادمحمدی’ نفر اول و ‘الهام احسانی مقدم’ نفر سوم این گروه نیز گفتند که قصد دارند همزمان در دو رشته تحصیل کنند.

نفرات اول تا سوم گروه علوم تجربی نیز به اتفاق گفتند که رشته پزشکی دانشگاه تهران را انتخاب خواهند کرد.

نفرات برتر گروه علوم انسانی هم رشته های حقوق و روانشناسی بالینی دانشگاه تهران را از اولویت های خود برای انتخاب رشته عنوان کردند.

در گروه هنر نیز موسیقی و گرافیک دانشگاه تهران جزو اولویت های انتخابی برترین های کنکور بود.

داوطلبان برتر گروه زبان های خارجی که از دیپلمه های گروه علوم ریاضی و علوم تجربی بودند و زبان خارجی را به عنوان گروه دوم امتحانی خود انتخاب کرده بودند اعلام کردند ترجیح می دهند در رشته های اصلی خود انتخاب رشته کنند و در این گروه آزمایشی، انتخاب رشته نخواهند داشت.

** در کنکور امسال شهرستانی ها خوش درخشیدند

دانش آموزان شهرستانی در کنکور امسال نیز همچون سال گذشته خوش درخشیدند به گونه ای که از بین 10 نفر اول گروه علوم ریاضی و فنی، فقط رتبه های چهارم و دهم به تهرانی ها رسید.

در این گروه، دانش آموزانی از کاشان، بابل، مشهد، قزوین، اهواز، کرج و اصفهان در میان 10 نفر اول جای گرفتند که بابل، رتبه های دوم و سوم کنکور را از آن خود کرد.

در گروه آزمایشی علوم تجربی نیز فقط یک دانش آموز تهرانی در میان برترین ها نشست و رتبه دوم را به خود اختصاص داد و یک دانش آموز از سنندج موفق به کسب رتبه اول شد.

یزدی ها در این گروه موفق عمل کردند و رتبه های پنجم، هشتم و نهم را به دست آوردند و تبریزی ها هم رتبه سوم و هفتم علوم تجربی را در کارنامه خود به ثبت رساندند.

دانش آموزانی از شهرستان های ساری، شمیرانات و اردبیل هم به ترتیب رتبه های چهارم، ششم و دهم کنکور گروه علوم تجربی را کسب کردند.

تهرانی ها در گروه علوم انسانی موفق تر بودند به طوری که رتبه های یک، شش و 10 کنکور را به نام خود کردند و دانش آموزانی از کرمان در جایگاه دوم و سوم این گروه نشستند.

مشهد هم دو داوطلب برتر در علوم انسانی داشت که صاحب رتبه های چهارم و هفتم شدند و دانش آموزانی از شهرستان های یزد، کرمانشاه و گناباد به ترتیب رتبه های پنجم، هشتم و نهم را به دست آوردند.

در گروه آزمایشی هنر کنکور اما هر سه نفر اول از تهران بودند که به نظر می رسد شهرستانی ها در این گروه کم کارتر بوده اند.

در گروه آزمایشی زبان های خارجی، یک دانش آموز از بابل موفق به کسب رتبه اول شد و رتبه دوم به اصفهان رسید و یک داوطلب از تهران نیز همراه با یکی از داوطلبان اصفهان به طور مشترک به رتبه سوم دست یافتند.

** پسران در میان برترین های کنکور در اکثریت هستند

به گزارش ایرنا از مجموع 37 داوطلب برتر آزمون سراسری امسال در گروه های پنجگانه، 21 نفر پسر و 16 نفر دختر هستند.

در میان 10 نفر برتر گروه علوم ریاضی و فنی تنها یک دختر وجود دارد و در گروه علوم تجربی نیز سه دختر و 7 پسر جزو برترین ها هستند.

در گروه علوم انسانی شش دختر و چهار پسر، 10 نفر برتر را تشکیل می دهند و هر سه نفر برتر گروه هنر دختر هستند و نهایتا درگروه زبان های خارجی، یک پسر موفق به کسب رتبه دوم شده و رتبه اول و رتبه سوم که مشترکا به دو داوطلب رسیده است نیز دختر هستند.

به گفته سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور، از 932 هزار داوطلب حاضر در آزمون سراسری امسال تقریبا همه برای انتخاب رشته، مجاز شناخته شده اند که حدود 450 هزار نفر از آنها برای انتخاب رشته در دوره های روزانه و بقیه برای انتخاب رشته در دیگر دوره ها مجاز شده اند.

انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری مجاز از روز 17 تا 23 مرداد ماه صورت می گیرد.

نظرات بسته شده است.

1542