تاريخ انتشار :شنبه 19 آوریل 2014.::. ساعت : 1:04 ق.ظ
فاقدديدگاه

صدور حکم فروش برج 36 طبقه ایرانی در نیویورک به نفع خانواده کشته شدگان آمریکایی

هدف از این مصادره، توزیع پول فروش برج ایرانی در میان شاکیان یعنی خانواده های قربانیان آمریکایی چند انفجار در خاورمیانه است.
به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، هدف از این مصادره، توزیع پول فروش برج ایرانی در میان شاکیان یعنی خانواده های قربانیان آمریکایی چند انفجار در خاورمیانه است.
این خانواده ها شامل بازماندگان نظامیان آمریکایی کشته شده در انفجار مرکز تفنگداران دریایی آمریکا در سال 1983 در بیروت ( با 241 کشته) و انفجار سال 1996 در شهر الخبر عربستان سعودی ( با کشته شدن 19 نظامی آمریکایی) هستند.
شاکیان ایران را به دخالت در این انفجارهای ضدآمریکایی متهم می کنند و خواهان دریافت غرامت از محل فروش این برج هستند.
خبرگزاری فرانسه این اقدام را مهمترین مصادره دارایی ها مرتبط با تروریسم توصیف کرده است.
براساس این خبر، قاضی دادگاه سراسری آمریکا با برنامه های اجرایی شدن حکم مصادره و فروش این برج واقع در خیابان پنجم نیویورک موافقت کرده است.
کاترین فورست قاضی آمریکایی حکم داده است این برج به سود دولت آمریکا مصادره و به فروش برسد.
در این حکم آمده است: مالکان برج قوانین مربوط به تحریم ایران و پولشویی را نقض کرده اند.
برج 36 طبقه ای در خیابان پنجم یعنی و در مرکز نیویورک قرار دارد.
amrican
این برج در مالکیت بنیاد خیریه علوی است.  این بنیاد قبل از انقلاب 1357 ایران به نام بنیاد پهلوی فعالیت می کرد اما سپس به بنیاد علوی تغییر نام داد. بنیاد علوی هم اکنون زیر مجموعه بنیاد مستضعفان است. دفتر مرکزی بنیاد علوی در تهران قرار دارد و این مجموعه ، فعالیت های خیریه را در مناطق مختلف ایران انجام می دهد.
قبل از این دادستانی نیویورک اموال و دارایی های بنیاد علوی در آمریکا را شامل برج 36 طبقه در نیویورک، سپرده بانکی به ارزش بیش از نیم میلیارد دلار، چهار مسجد شیعیان در نیویورک، مریلند، کالیفرنیا و هیوستون آمریکا و مراکز اسلامی در مریلند، ویرجینیا، کالیفرنیا و تکزاس اعلام کرده و خواستار مصادره آنها به دلیل نقض تحریم های ایران و پول شویی شده بود.

برچسب‌ها:, , , ,

نظرات بسته شده است.