تاريخ انتشار :دوشنبه 25 نوامبر 2013.::. ساعت : 6:29 ق.ظ
فاقدديدگاه

چه کسانی ظریف را سازشکار نامیدند !

اسم سمت اظهارنظر
  حمید رسایی نماینده مجلس اتفاق دقایق پایانی سفر رئیس‌جمهور خاطره معامله اعطای درّ غلطان و گرفتن آب‌نبات شیرین در مذاکرات هسته‌ای را زنده کرد در حالی که امید بود با عنایت به بیانات اخیر رهبری انقلاب شما فراموش نمی‌کردید که در برابر چه موجود شیطان‌صفتی نرمش می‌کنید. برخی از موضع‌گیری‌های هیات ایرانی هیچ سود و منفعتی برای جمهوری اسلامی ایران نداشته است. اگر به مصلحت کشور و نظام بود ظریف را حتما استیضاح می‌کردیم.
  حمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی زمزمه می‌کنند که سیاست خارجی را باید از خیابان‌ها جمع کرد یعنی در حقیقت از دست مردم باید آن را بیرون آورد چون مردم اگر در جریان قرار گیرند، نمی‌گذارند در مذاکرات پشت پرده، بده و بستانی صورت گیرد؛ پس باید مردم را نامحرم دانست و از صحنه بیرون راند.
  روزنامه رسالت دیروز وزیر محترم خارجه در آستانه سفر پای منافع ملی را به میان کشید و خواسته بود کسی قضاوت زودرس نکند اما آیا این طریق درستی برای تحصیل منافع ملی است؟ در کدام کتاب روابط بین‌الملل جناب ظریف و دوستانشان خوانده‌اند که شب مذاکره باید مشت خودتان را خالی کنید و خود را بر خلاف واقعیت در موضع ضعف قرار دهید؟ این‌طور که برخی شیفته برقراری رابطه با آمریکا شده‌اند این هراس در دل به وجود می‌آید که نکند این شیفتگی به شیدایی بینجامد.
  مهدی سلحشور مداح یک مثل بدی داره که من روم نمیشه اینجا بگم ولی دشمن اگه تا آخر کار نیاد رضایت نمیده. تو فکر کردی که مثلا با یک ماچ راضی میشه؟
  حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان هیات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در سفر به نیویورک و مقدمات اولیه آن امتیازاتی به رژیم اشغالگر قدس داده است که تا کنون بی‌سابقه بوده است.
  محمدصادق فقفوری ستون‌نویس روزنامه کیهان بهتر آن است به جای نامیدن این موارد نازل و کم‌اثر به «دیپلماسی عمومی»، «دیپلماسی نیویورکی» را در توصیف آنها به کار برد و به جای انتساب ناروای این اقدامات به کلید­واژه­ «نرمش قهرمانانه»، آن­ها را از سر «وادادگی سیاسی» دانست.
  جواد کریمی قدوسی نماینده مجلس آقای ظریف می گوید سال‌ها در آمریکا زندگی کرده و با «جو بایدن» رفت و آمد خانوادگی داشته است، همچنین با «جورج سوروس» (که پدر انقلاب‌های مخملی در دنیاست)، نیز رفت و آمد می‌کرده. آقای ظریف که اینان را می شناسد، باید بهتر از این عمل کند.
  مهدی کوچک‌زاده نماینده مجلس مردم در مذاکرات ژنو نامحرمند، در مذاکرات مجلس نامحرمند، خوب بفرمایید این شفافیت شما و مردم کجاست؟ نمی‌شود که شما شعار دهید مردم محرمند اما این‌گونه شود. شما می‌خواستید حرمت پاسپورت ایرانی را حفظ کنید اما امروز ویزای مالزی را هم نمی‌دهند. به نظر من این ناشی از عدم صداقت است. چرا تابلوهای صداقت آمریکایی که به زحمت شهرداری نصب شده بود برچیدید؟ چه می‌خواهید بکنید؟ با این سخت‌کاری‌ها با ملت و نظام چه می‌خواهید بکنید؟

نظرات بسته شده است.