تاريخ انتشار :پنج‌شنبه 19 اکتبر 17.::. ساعت : 11:34 ب.ظ
فاقدديدگاه

دستورالعمل جلوگیری از خسارات ناشی از تغییرات جوی به نهادهای اردبیل ابلاغ شد

به گزارش شهریمیز به نقل از خبرگزاری تسنیم مسعود امامی یگانه صبح امروز در سومین جلسه رفع منشاء آسیب‌پذیری ناشی از مخاطرات طبیعی استان اردبیل اظهار داشت: دستورالعمل جلوگیری از خسارات ناشی از تغییرات جوی در پاییز و زمستان به همه دستگاه‌های مربوطه در سطح استان اردبیل ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: تامین ماشین‌آلات مورد نیاز برای بازگشایی محورهای مواصلاتی و راه‌های ارتباطی، اقدامات ایمن‌سازی تاسیسات زیربنایی از جمله شبکه برق و آمادگی نیروهای امدادی به همراه تجهیزات لازم توسط دستگاه‌های مربوط انجام شده است تا در صورت وقوع حوادث طبیعی احتمالی با مشکل روبه‌رو نباشیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با بیان اینکه بسیاری از آسیب‌پذیری‌ها و خسارات در شرایط وقوع سوانح طبیعی منشاء انسانی دارد گفت: تمامی اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه پایدار شهری و روستایی باید با لحاظ مدیریت خطرپذیری و تاب‌آوری در برابر مخاطرات طبیعی انجام گیرد.

وی افزود: همه دستگاه‌های استان شناسایی آسیب‌پذیری‌ها و برطرف کردن آن را در اولویت کاری خود قرار داده‌اند و باید برای تامین اعتبارات لازم از محل اعتبارات ملی و استانی اهتمام جدی و عملی در این زمینه انجام شود تا بتوانیم شاهد برطرف شدن آسیب‌پذیری‌ها در بخش‌های مختلف در استان باشیم.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اردبیل با تاکید بر مشارکت و همکاری نهادها و دستگاه‌های مختلف در زمینه مقابله با حوادث و بلایای طبیعی بیان کرد: در این زمینه انتظار می‌رود با مشارمت و همکاری همه‌جانبه بتوانیم شاهد به حداقل رسیدن خسارات و آسیب در بخش‌های مختلف در استان باشیم.

نظرات بسته شده است.

1064