تاريخ انتشار :یکشنبه 15 فوریه 2015.::. ساعت : 11:18 ب.ظ
فاقدديدگاه

بلاتکلیفی دانشجویان دبیری زبان انگلیسی دانشگاه آزاد پارس آباد

جمعی از این دانشجویان در گفت و گو با خبرنگار مغانه اظهار کردند: به لحاظ اینکه اولین ورودی این رشته بودیم در کلیه ترم ها، خود دانشگاه برایمان انتخاب واحد کرده که با موفقیت واحدهای انتخابی را گذارنده ایم.

این دانشجویان ادامه دادند: به ما گفته شده بود، ترم تابستان امسال آخرین ترممان است و از این رو پس از آنکه در همه دروس ارائه شده نمره فبولی گرفتیم در شهریور ۹۳ برای انجام مراحل فارغ التحصیلی و اخذ مدرک کاردانی اقدام کردیم.

این عده خاطر نشان کردند: وقتی برای انجام امورات فارغ التحصیلی به دانشگاه مراجعه کردیم مسوولان مربوطه گفتند در ترم اول باید ۱۵واحد به شما می دادیم که اشتباهاً ۲۰واحد برایتان انتخاب کردیم.

دانشجویان معترض با بیان اینکه ما از این اظهارات بسیار شگفت زده و متعجب شدیم و با اعلام اینکه جالب این است که کسی این اشتباه و تقصیر را گردن نمی گیرد و دیگری را در این قضیه مقصر می داند، افزودند: با وجود گذشت حدود ۵ماه، هنوز تکلیف ما را مشخص نکرده اند و در بلاتکلیفی به سر می بریم و به عبارتی نه دانشجو هستیم و نه فارغ التحصیل.

یکی از این دانشجویان که کارمند آموزش و پرورش است، می گوید: دانشگاه آزاد پارس آباد از تحویل مدرک فارغ التحصیلی استنکاف می ورزد و به همین خاطر نه می توانم در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهم و نه می توانم از مزایای آن در اداره متبوع برخوردار شوم.

این افراد بیان کردند: به نظرمان مسوولان دانشگاه آزاد با این کار، به فکر و دنبال این هستند که پول بیشتری از دانشجویان بلاتکلیف دریافت کنند.

این دانشجویان با طرح این سوال که چرا تاوان و تقاص اشتباه و ندانم کاری مسوولان دانشگاه آزاد را ما دانشجویان بیچاره پس بدهیم، افزودند: با وجود گذشت چندین ماه، هنوز به مراجعات پی در پی و اعتراض کتبی ما پاسخ قانع کننده ای داده نشده است و فقط به این بسنده می کنند که موضوع را به کمیسیون موارد خاص ارجاع دادیم و معلوم نیست کی پاسخ داده شود.

این عده تصریح کردند: مسوولان دانشگاه آزاد پارس آباد به جای اینکه با نصب بنر در نقاط مختلف شهر، پز ایجاد رشته های کارشناسی ارشد در این واحد را بدهند به داد این دانشجویان بلاتکلیف برسند و مشکل آنان را حل کنند.

به گزارش مغانه، دانشجویان کاردانی رشته دبیری تربیت معلم زبان انگلیسی ورودی سال ۹۱، نخستین گروه نیستند که به خاطر سهل انگاری و ندانم کاری واحد پارس آباد با مشکل مواجه می شوند چرا که در گذشته دانشجویان برخی رشته ها نیز با چنین معضلی دست به گریبان بودند که با پرداخت پول تحت عنوان شهریه و سرگردانی از این مشکل خلاص شدند.

برچسب‌ها:

نظرات بسته شده است.