تاريخ انتشار :جمعه 30 ژوئن 2017.::. ساعت : 8:06 ب.ظ
فاقدديدگاه

امام جمعه موقت پارس آبادمغان: مواد مخدر از ابزار مهم جنگ نرم دشمن است

به گزارش شهریمیز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام امین پورمحمد در خطبه های نماز جمعه پارس آباد افزود: در عصر حاضر برای شکست و فلج کردن یک مملکت نیاز به جنگ سخت و لشکر کشی نیست چرا که با رواج مواد مخدر و معتاد کردن نیروی فعال یک جامعه می توان آن کشور را شکست داد.
وی با ابراز نگرانی از کاهش سن گرایش به مواد مخدر در جامعه اضافه کرد: در بحث مواد مخدر هدف تنها جوانان و افراد میانسال نیست بلکه خانواده ها، مراکز دانشگاهی و عرصه های اقتصادی نیز مورد نظر است.
وی با بیان اینکه هر روز مواد مخدر و قرص های روان گردان جدیدی در جامعه قد علم می کند بر ضرورت پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و هوشیاری و حساسیت بیش از پیش خانواده ها و والدین در برابر این بلای خانمانسوز تاکید کرد.
وی با اشاره به شروع فصل برداشت محصولات کشاورزی از قبیل گندم و جو در منطقه اضافه کرد: بر اساس احادیث و روایات، زکات موجب افزایش روزی زکات دهندگان و باعث دفع بلا و عذاب از جامعه می شود.
او با اعلام اینکه احیای سنت الهی زکات باعث از بین رفتن محرومیت ها و از میان برداشتن فاصله طبقاتی می شود افزود: رواج این فریضه الهی همچنین موجب تطهیر مال و عمران و آبادانی مناطق محروم و افزایش نعمت های الهی می شود.
پورمحمد همچنین با اشاره به ضرورت ترویج مکارم اخلاقی در جامعه و زندگی فردی بیان کرد: آراسته شدن به مکارم و فضایل اخلاقی و پاکیزگی از رذائل موجب سعادتمندی و پیروزی انسان به معنای واقعی کلمه می شود.
او، یقین، قناعت، صبر، شکر، حلم، حسن خلق، صفا و صداقت، غیرت و شجاعت و جوانمردی را از زیربناهای اخلاق اجتماعی برشمرد و افزود: با تحقق و شکل گیری این موارد، روابط حسنه تقویت شده و جامعه از لوث فساد و فحشا و اختلاف پاک می شود.
پارس آبادمغان در شمالی ترین نقطه استان اردبیل و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
۷۱۲۱/۶۰۱۶

نظرات بسته شده است.