تاريخ انتشار :یکشنبه 15 ژانویه 2023.::. ساعت : 10:59 ب.ظ
فاقدديدگاه

سن اعتیاد در اردبیل ۲۴ سال اعلام شد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل گفت: سن اعتیاد در استان اردبیل ۲۴ سال است که متناسب با میانگین آمار کشوری است.

اکبر منتظر اظهار کرد: روند فزاینده ای را در مصرف موادمخدر صنعتی شاهد هستیم که از همین جا هشدار لازم را به خانواده‌ها می‌دهیم که بیشتر مراقب نوجوانان و جوانان باشند تا در دام این مواد افیونی خطرناک و بی بازگشت گرفتار نشوند.

وی تلاش ۲۵ دستگاه استانی عضو شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر را با رویکرد حوزه پیشگیری و درمان یادآور شد و خاطرنشان کرد: اولویت ستاد مبارزه با موادمخدر کشور مبارزه با خرده فروشی است تا فروش، عرضه و مصرف مواد به حداقل برسد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل گفت: هموطنان گزارش‌های خود را در محلات مختلف مبنی بر فروش و توزیع موادمخدر می‌توانند به پلیس اطلاع داده تا برخورد جدی با خرده فروشی موادمخدر انجام شود.

منتظر بیان کرد: قبل از شروع سال تحصیلی و در شهریورماه در قالب اطلس جغرافیایی محلات و مناطق جرم خیز سعی کردیم تا اطراف مدارس و دانشگاه‌ها را از فروشندگان موادمخدر پاکسازی کنیم تا جوانان و نوجوانان ما در دام این بلای خانمانسوز نیفتند.

وی از تعامل شورای هماهنگی با آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی استان برای اطلاع رسانی و عزم عمومی در حوزه پیشگیری از موادمخدر خبر داد و تصریح کرد: برای کاهش آسیب‌های این بلیه عمومی مراقبت و هوشیاری همه آحاد جامعه نیاز است.

تولید موادمخدر در اردبیل نداریم

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل با اشاره به تقسیم بندی موادمخدر مصرفی به مواد سنتی و صنعتی گفت: در سال‌های گذشته به صورت محدود برخی کارگاه‌ها و آشپزخانه‌های تهیه موادمخدر صنعتی نظیر کریستال و شیشه را شاهد بودیم که چند سالی است این مراکز تعطیل و فعالیت آنها منتفی شده است.

منتظر ادامه داد: با رصد اطلاعاتی و دستگیری عوامل دخیل در این حوزه و آرای قاطعی که دستگاه قضائی صادر کرده در حال حاضر هیچگونه تولید موادمخدر صنعتی را در استان شاهد نیستیم.

وی به راه اندازی خط ملی اعتیاد اشاره و اظهار کرد: هموطنان از طریق خط ملی اعتیاد ۰۹۶۲۸ از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ شب می‌توانند خدمات رایگان مشاوره‌ای و پیشگیرانه دریافت کنند.

برچسب‌ها:, ,

نظر خود را به ما بنویسید.