تاريخ انتشار :سه‌شنبه 14 ژانویه 2020.::. ساعت : 7:44 ب.ظ
فاقدديدگاه

کاهش التهاب بازار نفت پس از فروکش کردن تنش ایران و آمریکا

بهای معاملات نفت روز دوشنبه که از تنشهای ژئوپلیتیکی در خاورمیانه کاسته شد و سرمایه گذاران به امضای قرارداد تجاری میان آمریکا و چین متمرکز شدند، تغییر چندانی نداشت.

 

به گزارش شهریمیز به نقل از نو اندیش، پس از تنش های هفته گذشته ایران و آمریکا بهای نفت به ۷۰ دلار هم رسید و بسیاری نگران بودند که این رقم در صورت بروز درگیری جدی از ۸۰ دلار هم عبور کند، اما حالا رویترز گزارش از کاهش التهاب بازار با فروکش کردن تنش ایران و آمریکا داده است. بهای معاملات آتی نفت برنت دو سنت کاهش یافت و به ۶۴ دلار و ۹۶ سنت در هر بشکه رسید.

 

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا سه سنت افزایش یافت و به ۵۹ دلار و هفت سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت برنت هفته گذشته تا مرز ۷۱ دلار و ۷۵ سنت پیش رفته بود اما روز جمعه به پایین ۶۵ دلار رسید.

 

کیم رائه، تحلیلگر کالا در شرکت سامسونگ فیوچرز در این باره اظهار کرد: احتمال مناقشه در منطقه از میان رفته است و در هفته جاری امضای قرارداد تجاری آمریکا و چین که انتظار می رود تقاضا برای نفت را تقویت کند، از قیمتها پشتیبانی خواهد کرد.

 

بر اساس گزارش رویترز، توافق تجاری محدود آمریکا و چین قرار است روز چهارشنبه در واشنگتن امضا شود. متن سند این توافق علنا منتشر نشده اما دو طرف اوایل دسامبر اعلام کردند چین قول داده است خرید محصولات کشاورزی آمریکایی را افزایش دهد و حمایت از مالکیت معنوی را تقویت کند در حالی که آمریکا شماری از تعرفه‌های وارداتی روی کالاهای چینی را کاهش خواهد داد.

نظرات بسته شده است.