تاريخ انتشار :شنبه 22 فوریه 2014.::. ساعت : 12:42 ق.ظ
فاقدديدگاه

رتبه 50 ایران در جذب گردشگر

به گزارش مهر، مسعود سلطانی فر، عصر جمعه در مراسم اختتامیه هفتمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در مرکز هایتک کرمان گفت: ایران در زمینه جذب گردشگر قابلیتهای فراوانی دارد اما متاسفانه طی سالهای گذشته نتوانسته است از این قابلیتها در جهت ارتقای رتبه گردشگری خود استفاده کند و هم اکنون جایگاه ایران در زمینه جذب گردشگر ضعیف است

 
وی تصریح کرد: ایران در زمینه برخورداری از جاذبه های گردشگری در زمینه های مختلف رتبه دهم جهان را دارد اما از نظر جذب گردشگر از بسیاری از کشورهای پائین تر از خود نیز عقب است. 
 
سلطانی فرد گفت: هم اکنون رتبه ایران در خصوص جذب گردشگر در بین کشورهای جهان جایگاهی بهتر از 50 نیست که باید این رتبه ارتقا یابد. 
 
وی ادامه داد: ما می خواهیم فصل جدیدی در زمینه گردشگری در ایران را باز کنیم و در این راستا باید قابلیتهای دولت و بخش خصوصی در کنار یگدیگر قرار گیرد. 
 
این مسئول افزود: یکی از مواردی که می تواند در ارتقا این رتبه تاثیر داشته باشد بحث وجود راهنمایان گردشگری است که به صورت مستقیم در ارتقا سطح خدمات گردشگری تاثیر گذار هستند. 
 
وی گفت: بنده تصور می کنم فصلی جدید در زمینه توسعه صنعت توریستم در حال شکل گرفتن است و در این میان همکاری راهنمایان گردشگری بسیار تاثیر گذار است. 
 
وی گفت: ما آماده ایم گره های گردشگری را باز کنیم و در این مسیر همکاری و همراهی لازم را انجام می دهیم.

برچسب‌ها:

نظرات بسته شده است.