تاريخ انتشار :دوشنبه 7 آگوست 2017.::. ساعت : 10:28 ق.ظ
فاقدديدگاه

قاتل آتنا دو زن دیگر را هم کشته‌ است

به گزارش شهریمیز به نقل از پارس نیوز،

قاتل آتنا اصلانی، دختر پارس‌آبادی که به طرز دلخراشی به وسیله مردی جوان به قتل رسید، اعتراف کرده ‌است با دو زن دیگر رابطه نامشروع داشته و آنها را به قتل رسانده ‌است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل که دراین‌باره با میزان گفت‌وگو کرده، درباره قتل دو زن دیگر گفته که متهم در یکی از این قتل‌ها قبلا بازداشت شده‌ بود اما به دلیل کافی‌نبودن مدارک آزاد شد که پس از بازداشت در قتل آتنا اعتراف کرد قتلی که سال ٩١ به خاطرش بازداشت اما آزاد شد را هم او انجام داده و به جز آن یک قتل دیگر هم در سال ٩٣ مرتکب شده‌ است اما به دلیل اینکه سال‌ها از قتل گذشته و در محل وقوع نیز ساخت‌و‌ساز انجام شده ‌است، امکان کشف جسد وجود نداشته ‌است.

وی در تشریح آخرین وضعیت پرونده قتل آتنا اصلانی گفت: درحال‌حاضر کیفرخواست «اسماعیل – ج» قاتل آتنا اصلانی نسبت به قتل پس از تکمیل تحقیقات در پارس‌آباد صادر شده و تحقیقات برای بخش تجاوز به‌عنف در دادگاه کیفری یک استان در حال انجام است.
۲۹ خرداد ماه مصادف با بیست‌وچهارم ماه مبارک رمضان بعد از افطاری، خبری در تلگرام مبنی بر گم‌شدن دختربچه هفت‌ساله به‌نام آتنا اصلانی در شهرستان پارس‌آباد منتشر شد.

پدر آتنا سال‌ها بود که در خیابان پزشکان پارس‌آباد دست‌فروشی می‌کرد و پوشاک می‌فروخت. در این میان دختربچه هفت‌ساله‌اش گاهی همراه پدر می‌شد تا به او کمک کند.

روز حادثه هم آتنا کنار بساط پدرش بود. آن روز وقتی پدر مشغول گفت‌وگو با مشتری می‌شود، آتنا آنجا را ترک می‌کند و دیگر هرگز برنمی‌گردد. تلاش‌ها برای یافتن او ادامه داشت تا اینکه حدود ٢٠ روز پس از این اتفاق یعنی ۱۹ تیرماه، پلیس جسد او را در خانه مظنونی که بازداشت شده بود، پیدا کرد.

متهم که از پنج روز بعد از دزدیده‌شدن آتنا مورد بازجویی قرار داشت، جسد دختربچه را به طور ماهرانه‌ای در پارکینگ خانه خود جاسازی کرده بود. دادستان اردبیل همان روز از اعتراف متهم به قتل خبر داد و بر رسیدگی فوق‌العاده به این پرونده تأکید کرد.

پس از آن بود که پرونده با نظارت دادستان مرکز استان وارد روند تحقیقاتی شد. با حضور سه پزشک متخصص در پزشکی قانونی، کالبدشکافی و نمونه‌برداری انجام شد و به گفته عتباتی با وجود گذشت مدت طولانی از قتل، تیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تأیید کرد.

با تأکید رئیس دستگاه قضا مبنی بر رسیدگی فوری به جنایت اخیر پارس‌آباد مغان، اقدامات قضائی در این زمینه شتاب بیشتری گرفت. این پرونده درحال‌حاضر در دادگاه کیفری یک استان اردبیل در حال رسیدگی است و آن‌گونه که رئیس کل دادگستری اردبیل عنوان کرده است احتمالا تا ١٠ روز دیگر جلسه محاکمه قاتل آتنا، برگزار شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاصدی در گفت‌وگوی مشروح با خبرنگار ما با بیان اینکه درحال‌حاضر کیفرخواست «اسماعیل – ج» قاتل آتنا اصلانی نسبت به قتل پس از تکمیل تحقیقات در پارس‌آباد صادر شده است، به بخش‌های مختلف این پرونده اشاره کرد و گفت: یک بخش از این پرونده مربوط به سرقت اموال و قتل این کودک است که تحقیقاتش در بازپرسی صورت گرفته و کیفرخواست آن صادر شده است.

وی در رابطه با آخرین وضعیت رسیدگی به بخش دیگر این پرونده که به اتهام تجاوز به‌عنف اختصاص دارد، تصریح کرد: بازپرس نمی‌توانست به این بخش ورود کند و باید این اتهام برای انجام تحقیقات مستقیما در دادگاه مطرح می‌شد، بنابراین این بخش به همراه کیفرخواست صادرشده برای قتل، به دادگاه کیفری یک مرکز استان اردبیل فرستاد شد.

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر این بخش از پرونده در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان اردبیل به ثبت رسیده تا تحقیقات آن مستقیما در دادگاه انجام شود. رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اینکه متهم درحال‌حاضر در زندان مرکزی اردبیل محبوس است و نگهداری می‌شود، از انتخاب وکیل تسخیری برای وی در راستای توجه به قانون خبر داد و گفت: زمانی که تحقیقات این بخش از پرونده هم کامل شود، در اولین فرصت دادگاه وقت رسیدگی را تعیین می‌کند و محاکمه انجام خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاصدی علت ‌معطل‌شدن پرونده در دادگاه کیفری یک را درنظرگرفتن زمان برای تکمیل تحقیقات بخش تجاوز به‌عنف اعلام کرد و افزود: دادگاه می‌توانست برای آن بخشی که کیفرخواست صادر شده وقت رسیدگی تعیین کند؛ اما تحقیقات یک بخش دیگر از پرونده که مربوط به تجاوز به‌عنف است و جرم مستقل و جداگانه‌ای محسوب می‌شود هنوز انجام نشده و دادسرا رأسا نمی‌توانست تحقیقات مقدماتی در این زمینه را انجام دهد بنابراین بهتر است بعد از تکمیل‌شدن این بخش، وقت رسیدگی برای هر دو موضوع تعیین و جلسه دادگاه تشکیل شود تا به هر دو جرم با هم رسیدگی شود.

وی بُعد دیگر این موضوع را هم مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در قانون برای تعیین وقت رسیدگی یک‌سری مسائل باید رعایت شود و بر این اساس، فرصت چندروزه‌ای در زمان ابلاغ به متهم داده می‌شود تا او فرصتی برای دفاع داشته باشد که این موارد قانونی باید لحاظ شود، ولی احتمالا تا حداکثر ١٠ روز دیگر جلسه محاکمه برگزار می‌شود.

رئیس کل دادگستری اردبیل در ادامه این گفت‌وگو به روشنگری در رابطه با جنایت‌های دیگری که این متهم انجام داده، پرداخت و اظهار کرد: این شخص از مظنونان یکی از قتل‌هایی است که در سال ۹۱ رخ داده است.

در آن زمان خانمی با هویت «ع-غ» مفقود می‌شود و با توجه به سرنخ‌هایی که وجود داشته، قاتل آتنا اصلانی، به اتهام آدم‌ربایی نسبت به این خانم دستگیر می‌شود و دو هفته در بازداشت به سر می‌برد، ولی از آنجا که هیچ دلیلی مبنی بر اینکه این خانم به قتل رسیده به دست نمی‌آید و اعلام مفقودی جرم محسوب نمی‌شود، احتمال داده ‌شد به شهرستان یا کشور دیگری رفته، بنابراین اسماعیل با صدور قرار منع تعقیب آزاد می‌شود.

این مقام عالی قضائی گفت: این فرد در جریان رسیدگی به پرونده قتل آتنا اصلانی و در تحقیقات مقدماتی اقرار کرد آن خانم را نیز به لحاظ اینکه با هم ارتباطاتی داشتند، در سال ۹۱ به قتل رسانده و جسدش را مخفی کرده است، منتها اینکه چه بلایی سر جسد آمده است، هنوز مشخص نیست.

وی ادامه داد: با توجه به اقاریر متهم و از آنجا که اقرار در بحث پرونده‌های کیفری طریقیت دارد و باید برای کشف واقعیت استفاده شود، بازسازی صحنه برای کشف جسد انجام شد، ولی در مخفیگاه مورد ادعای متهم اکنون ساخت‌وساز صورت گرفته و به منزل مسکونی تبدیل شده بنابراین جست‌وجو در این بخش‌ها ممکن نشد تا واقعیت ماجرا معلوم شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاصدی یادآور شد: در سال ۹۳ نیز جسدی کشف می‌شود که قاتل آن نامشخص بود و در زمانی که پرونده تشکیل شد اسماعیل – ج از مظنونان نبود. پس از قتل آتنا و بررسی تحقیقات، خودروی قاتل مورد بازرسی قرار گرفت و داخلش برگه چکی که به نام آن خانم بود، کشف شد که وی به این قتل نیز اقرار و اعتراف کرد با این خانم نیز ارتباط غیرشرعی داشته و نهایتا او را به قتل رسانده است.
رئیس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا این دو پرونده نیز در اجرای حکم پرونده آتنا اصلانی تأثیرگذار خواهد بود یا خیر؟ گفت: یقینا بی‌تأثیر نخواهد بود، منتها این پرونده‌ها تفکیک شده و تحقیقات پیرامون دو پرونده قتل دیگر ادامه دارد.

اینکه این پرونده‌ها با هم ادغام و تصمیم واحدی گرفته شود یا خیر؛ به این بستگی دارد که نتیجه تحقیقات چه باشد، ولی درهر‌حال تصمیم داریم پرونده آتنا اصلانی را تکمیل کنیم و حکم را به مرحله اجرا برسانیم تا در مرحله اجرا برای سایر موارد تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی درباره اجرای حکم قاتل آتنا اصلانی نیز گفت: این پرونده از دو بخش قتل و تجاوز تشکیل شده است که مطابق قانون برای اتهام تجاوز مجازات اعدام و برای قتل قصاص باید درنظر گرفته شود که اجرای قصاص به درخواست اولیای دم بستگی دارد.

اگر بحث قصاص مطرح باشد، اولیای دم باید تفاضل دیه را پرداخت کنند، ولی اعدام وی با مشکل پرداخت تفاضل دیه مواجه نمی‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاصدی در پایان این گفت‌وگو با بیان اینکه در اجرای قانون تعارفی نداریم، خاطرنشان کرد: همان‌طور که وفق دستور ریاست محترم قوه قضائیه و در جهت مطالبه جدی مردم سرعت و دقت را در این پرونده در نظر داشتیم، در اجرای این حکم نیز با قاطعیت عمل خواهیم کرد؛ منتها باید مقررات قانونی حتما رعایت شود تا متهم به اشد مجازات قانونی برسد.

نظرات بسته شده است.