تاريخ انتشار :شنبه 12 دسامبر 15.::. ساعت : 9:40 ق.ظ
فاقدديدگاه

انتقال 12زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور

در ادامه تلاش های به عمل آمده توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان و در راستای اجرای توافقنامه انتقال محکومین بین دو کشور تعداد 12 نفر از محکومان ایرانی محبوس در زندانهای جمهوری آذربایجان امروز شنبه 21/09/1394 در نقطه صفر مرزی آستارا تحویل مقامات قضایی کشورمان شدند.
ناصر وطن مسئول امور کنسولی سفارت ایران در باکو با اعلام این خبر گفت انتقال این زندانیان در اجرای موافقتنامه تبادل محکومین بین دو کشور و به منظور گذرندان باقیمانده محکومیت آنان در ایران صورت گرفت .
به گفته وی در راستای پیگیریهای انجام شده اقدامات قانونی و موافقت اولیه برای انتقال 8 نفر دیگر از زندانیان ایرانی از وزیر دادگستری جمهوری آذربایجان اخذ شده که انتظار می رود پس از طی مراحل اداری ظرف دو ماه آینده آنان نیز به کشورمان منتقل شوند.
وی جرایم همه زندانیان انتقالی به کشور را در رابطه مواد مخدر اعلام کرد و با اشاره به سخت گیری ها و جرایم سنگینی که دولت آذربایجان برای حمل, نگهداری و خرید و فروش مواد مخدر و داروهای آرام بخش حتی به میزان بسیار کم اعمال می کند از مسافران ایرانی خواست به این موضوع توجه کافی نمایند.
وطن از مسئولان گمرکات کشورمان درخواست نمود , اطلاع رسانی مناسب در این خصوص به هموطنانی که قصد عزیمت به این کشور را دارند انجام دهند و دقت لازم در مبادی ورودی به خاک جمهوری آذربایجان معمول گردد تا هموطنان دچار مشکل نشوند.
به گفته وی یک نفر از زندانیان منتقل شده در این مرحله زن میباشد و در حال حاضر 147 نفر زندانی ایرانی محکوم و زندانی می باشند و 61 نفر نیز تحت بازداشت در زندانهای مختلف جمهوری آذربایجان نگهداری می شوند.

برچسب‌ها:, ,

نظرات بسته شده است.

1427