تاريخ انتشار :پنج‌شنبه 15 اکتبر 15.::. ساعت : 3:49 ب.ظ
فاقدديدگاه

استقبال سرد شهروندان از نمایشگاه کتاب پارس آباد

نمایشگاه کتاب پارس آباد روز هشتم آبان ماه با حضور جمعی از مسئولین این شهرستان در محل سینما انقلاب پارس آباد افتتاح شد این نمایشگاه به درخواست انتشارات سعید نوین قم و با عرضه 700 عنوان کتاب و با هماهنگی و حمایت اداره ارشاد اسلامی پارس آباد و همچنین شورای شهر و شهرداری پارس آباد افتتاح شده است در این نمایشگاه کتابهای درسی با تخفیف 20 درصدی و سایر کتابهای عمومی با تنوع فرهنگی تاریخی اجتماعی و مذهبی با تخفیف 50 درصدی ارائه میشود.
مسئول برگزاری نمایشگاه اعلام کرد تا کنون که حدود دو هفته از زمان برگزاری نمایشگاه میگذرد متاسفانه استقبال سردی از این نمایشگاه به عمل آمده است و حضور مردم چشمگیر نبوده است و اگر به همین ترتیب ادامه داشته باشد احتمالا تا پایان ماه جاری نمایشگاه به کار خود پایان دهد.
نعمتی در پاسخ به این سوال که چرا کتابهای تخصصی و دانشگاهی در نمایشگاه موجود نیست گفت به دلیل قیمت بالای این کتابها و عدم حمایت مسئولین برای خرید آن، این امکان برای ما محیا نشد و در صورتی که مسئولین حمایت کنند و در هزینه ها ما را یاری کنند قطعا این کتابها نیز به جمع سایر کتابها اقزوده میشود وی در پایان اظهار کرد از مسئولین درخواست کردیم تا زمینه برپایی نمایشگاه را جهت عرضه کتاب در مدارس و مراکز آموزشی نیز فراهم کنیم لیکن تا بدین لحظه پاسخی از سوی آنان دریافت نکردیم.
این نمایشگاه در دو بخش اختصاصی مربوط به کتب دانشگاهی و بخش عمومی نظیر کتب مذهبی، کودک، علوم انسانی، اطلاعات عمومی و کتب کمک درسی با هدف پاسخگویی به نیازهای علمی و فرهنگی مردم شهرستان پارس آباد تهیه و تدارک دیده شده است.
برخی ها زمان نامناسب برگزاری نمایشگاه و برخی دیگر نداشتن قدرت خرید مردم را علت کم رونقی این نمایشگاه می دانند.
مسئول برگزاری نمایشگاه در پاسخ به این سوال که مراجعان بیشتر به دنبال چه نوع آثاری هستند، بیان می‌کند‌: کتابهای رمان و داستان‌های خارجی متقاضی بیشتری دارد و کتب علمی و تحقیقی مراجعان بیشتری دارد.
وجود این مشکلات در حالی است که برگزاری اینگونه نمایشگاهها در ترویج و توسعه سرانه مطالعه موثر است و متولیان باید برای رفع مشکلات فرارو و برگزاری مطلوب آن در دوره های بعدی تلاش بیشتری کنند. برای گسترش فرهنگ کتابخوانی، برگزاری نمایشگاه های کتاب از جمله راهکارهاست و باید از فعالان این حوزه نیز حمایت بیشتری صورت گیرد.
این نمایشگاه ازهشتم آبان ماه در سینما انقلاب پارس آباد آغاز به کار کرده و تا پایان ماه ادامه دارد.مسئول برگزاری نمایشگاه اعلام کرده در صورت استقبال مناسب از سوی مردم در طول مدت زمان باقی مانده زمان آن مجددا تمدید خواهد شد.
اطلاع رسانی ضعیف و کم توجهی به تبلیغات، نبود جذابیت کافی در کتابهای عرضه شده، کمبود و عدم وجود کتابهای متنوع از جمله مشکلات این دوره نمایشگاه است که این مشکلات باید برای برگزاری مطلوبتر آن در دوره های بعدی رفع شود.

برچسب‌ها:,

نظرات بسته شده است.

2338