تاريخ انتشار :شنبه 29 آگوست 15.::. ساعت : 3:14 ب.ظ
فاقدديدگاه

هتک حیثیت دانشجوی دکتری با هک وب‌کم

رییس پلیس فتای خراسان شمالی از دستگیری عامل هتک حیثیت یک دانشجوی دکتری در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد.

سرگردسهیل خاکشور با اعلام این خبر گفت: فردی ساکن بجنورد با در دست داشتن شکوائیه‌ای از دادسرای عمومی و انقلاب به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشته حدود چهار سال پیش دخترم به عنوان محصل برتر برای ادامه تحصیلات عالیه در مقطع دکترا به کشور فیلیپین سفر کرده و فردی در شبکه اجتماعی فیس بوک با دخترم ارتباط دوستی برقرار کرد. این فرد پس از دادن وعده ازدواج به دخترم و اغفال وی چند عکس شخصی از او گرفته و بعد از گذشت چند سال تصاویر شخصی را به صفحه شخصی تلگرام دخترم ارسال و موجب ناراحتی شدید، اختلافات و سوء ظن در خانواده ما شد.

وی با بیان اینکه ماموران و کارشناسان پلیس فتا وارد عمل شدند گفت: آنان با انجام یکسری اقدامات فنی و اطلاعاتی و رصد شبکه‌های اجتماعی موبایلی برابر مستندات موجود موفق به شناسایی به موقع یک فقره حساب کاربری در شبکه اجتماعی تلگرام شدند.

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی افزود: در بررسی ماموران مشخص شد این فرد از هویت جعلی برای ایجاد حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده است لذا کارشناسان این پلیس با استفاده از مهارت‌ها و آموزش‌های داده شده موفق به شناسایی آدرس متهم که در شهر مشهد ساکن بود شدند.

خاکشور خاطرنشان کرد: ماموران در یک عملیات غافلگیرانه متهم را در منزلش دستگیر کردند که وی با دیدن مستندات در همان ابتدا لب به اعتراف گشود و کلیه اتهامات خود را در این خصوص پذیرفت.

وی گفت: متهم در اظهاراتش اذعان داشت از زمان گذشته و طی آشنایی قبلی که با شاکیه داشته است از اعتماد وی سوءاستفاده کرده و نسبت به فعال سازی دوربین وب کم سیستم شاکیه و گرفتن عکس‌های پنهانی از وی و از راه دور اقدام کرده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام اطلاع رسانی پلیس فتا، خاکشور اضافه کرد: گفتنی است متهم به همراه پرونده و مستندات آن به دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مقدس تحویل داده شد.

نظرات بسته شده است.

1608