تاريخ انتشار :جمعه 19 ژانویه 18.::. ساعت : 11:36 ب.ظ
فاقدديدگاه

پزشک خانواده و نظام ارجاع؛ ابزار ارتقای شاخص‌های سلامت در کشور

پزشک خانواده و نظام ارجاع؛ ابزار ارتقای شاخص های سلامت در کشوربه گزارش شهریمیز به نقل از   حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سومین نشست معاون و مدیران ارشد معاونت بهداشت وزارت بهداشت با حضور قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت برگزار شد.

سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در این نشست تاکید کرد: پزشک خانواده و نظام ارجاع باید در کشور اجرا شود و این برنامه ها ابزارهایی برای رسیدن به اهدافی مانند افزایش دسترسی مردم به خدمات، پیشگیری از بیماری ها و جلوگیری از تقاضاهای القایی و در نهایت بهبود شاخص های سلامت است.

وزیر بهداشت با اشاره به توسعه مناسب IT در نظام ارجاع، اظهار کرد: اگر در مدیریت شبکه دسترسی مناسب باشد و شاخص ها بهبود یافته و هزینه ها کاهش یابد یعنی اقدامات ما درست بوده است.

حوزه درمان از بهداشت جدا نیست

هاشمی یادآور شد: حوزه درمان از بهداشت جدا نیست و حتی بخشی از درمان محسوب می شود چراکه می تواند از مرگ، معلولیت و تحمیل هزینه به مردم و نظام سلامت پیشگیری کند؛ بنابراین لازم است که همکاری بیشتری بین حوزه های بهداشت و درمان انجام می شود.

گفتنی است, در این نشست هر یک از مدیران ارشد معاونت بهداشت وزارت بهداشت به ارائه گزارشی از عملکرد، وضعیت موجود و برنامه های واحد خود برای ۴ سال آینده پرداختند.

نظرات بسته شده است.

1151