تاريخ انتشار :یکشنبه 26 مارس 2017.::. ساعت : 11:47 ب.ظ
فاقدديدگاه

حضور محسن هاشمی باعث افزایش اعتبار لیست اصلاح طلبان است

آفتاب‌‌نیوز : افشین حبیب زاده عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در جریان حضور  از ستاد انتخابات فرمانداری تهران در جمع خبرنگاران درباره سیاست های اصلاح طلبان نسبت به انتخابات شوراهای شهر با تاکید بر اینکه برنامه فرضی در این زمینه نخواهیم داشت اظهار کرد: برنامه ای در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان درباره شوراهای شهر در حال تدوین است که پس از نهایی شدن توسط دکتر عارف اعلام می شود.

به گزارش شهریمیز به نقل از نامه نیوز، وی اظهار کرد: این برنامه به ابعاد و جوانب مختلف در حوزه مدیریت شهری پرداخته است و در مجموع اولویت های مورد نظر مردم در حوزیت شهری به ویژه حمل و نقل و محیط زیست را مورد توجه قرار داده است.

عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان درباره برخی اظهارات نسبت به سرلیستی محسن هاشمی در لیست شورای شهر اصلاح طلبان گفت: در آئین نامه که برای انتخابات شوراهای شهر در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در حال تدوین است شاخص های مختلف از جمله سوابق اجرایی تحصیلی، اصلاح طلبی و پاکدستی افراد مورد نظر مورد بررسی قرار می گیرد و پس از بررسی های اولیه لیستی در اختیار اعضای شورای عالی قرار می گیرد و پس از رای گیری نهایی لیست مورد حمایت اصلاح طلبان مشخص می شود.

وی با تاکید بر اینکه در رابطه با سرلیست اصلاح طلبان تاکنون بحثی مطرح نشده است، اظهار کرد: عقیده شخصی من بر این است که آقای محسن هاشمی از تاثیرگذارترین افراد در لیست اصلاح طلبان خواهند بود و فکر می کنم که حضور ایشان در لیست باعث افزایش اعتبار لیست شود.

حبیب زاده درباره سهم زنان و جوانان از لیست اصلاح طلبان نیز گفت: براساس مصوبه شورای عالی سیاست گذاری ۵۰ درصد لیست در اختیار جوانان و زنان قرار می گیرد، در همین راستا کسانی که جزء این ۵۰ درصد قرار می گیرند باید شاخص های مورد نظر را دارا باشند.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی که مبنی بر اینکه چه تضمینی وجود دارد در شورای پنجم تهران شاهد پدیده هایی همچون راستگو نباشیم اظهار کرد: متاسفانه خاطره بدی که از شورای شهر چهارم در ذهن اصلاح طلبان وجود دارد این است که یکی از افرادی که در لیست اصلاح طلبان بود با وجود اتخاذ تصمیم فراکسیونی، برخلاف آن تصمیم عمل کرد. این موضوع باعث شد که همه گروه ها دقت بیشتری در انتخاب و معرفی اعضای خود به شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان داشته باشند.

عضو علی البدل شورای شهر چهارم تهران در پایان درباره نقاط ضعف شورای شهر چهارم تهران اظهار کرد: بزرگترین نقطه ضعف دوره چهارم  شورای شهر تهران  در حوزه نظارت است؛ در این دوره آنطور که مورد توقع و انتظار مردم بود در خصوص وظایف نظارتی شورای شهر پرداخته نشد.

نظرات بسته شده است.