تاريخ انتشار :شنبه 4 مارس 2017.::. ساعت : 10:52 ق.ظ
فاقدديدگاه

اتصال راه‌آهن اردبیل- آذربایجان در سفر الهام علی اف طرح می‌شود

به گزارش شهریمیز به نقل از خبرنگار مهر، مجید خدابخش صبح شنبه در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت تصریح کرد: با توجه به سفر رئیس‌جمهور آذربایجان به ایران در نظر داریم زمینه اتصال راه‌آهن دو کشور را مطرح کنیم.

وی افزود: درج این مهم در پروتکل به افزایش اعتبار اجرای راه‌آهن منجر خواهد شد و امید می‌رود با تحقق این اقدام بتوان زمینه توسعه تجارت خارجی استان را با کمک خط ریلی فراهم ساخت.

استاندار اردبیل با اشاره به ایجاد فرصت تاریخی در بازار مسکو افزود: برای تسریع در روند صادرات محصولات به بازارهای روسیه بندر خشک در اصلاندوز می‌تواند نقش کلیدی ایفا کند.

خدابخش تأکید کرد: ضروری است باپیگیری تکمیل راه‌آهن و بندرخشک زمینه‌های توسعه صادرات استان تسهیل شده و در عین حال تولیدکنندگان نیز از ظرفیت‌های ایجاد شده نهایت استفاده را ببرند.

وی همچنین به وضعیت واحدهای تولیدی استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جار ۲۹۵ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی تسهیلات دریافت کردند که در مقایسه با سال‌های گذشته قابل توجه است.

به گفته استاندار اردبیل در مقطعی واحدهای تولیدی با افزایش ناگهانی نرخ ارز دچار رکود شدند اما با فعالیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان اردبیل ۲۹۵ واحد تولیدی که تعطیل بوده و یا در آستانه تعطیلی بود فعال شدند.

خدابخش خواستار تهیه شناسنامه واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی شد و گفت: لازم است خلاصه وضعیت هر واحد در کتابچه‌ای تعریف و واحدها بر اساس میزان فعالیت طبقه‌بندی شوند.

وی در خصوص گله‌مندی‌های اصناف اردبیل از وضعیت برگزاری نمایشگاه بهاره نیز اضافه کرد: نمایشگاه بهاره در دو سال گذشته به هر شکلی که برگزار شده، امسال نیز همان روند را طی خواهد کرد.

استاندار اردبیل همچنین خواستار حمایت ادارات از واحدهای تولیدی بومی و پیمانکاران بومی شد و گفت: به منظور حمایت پیمانکاران بومی ۲۰ امتیاز ویژه برای آن ها اختصاص یافته است.

خدابخش افزود: لازم است در بخش کالا نیز ادارات امتیاز ویژه به تولیدات بومی استان قائل شده و در خریدهای خود تولیدات بومی را اولویت دهند.

نظرات بسته شده است.