تاريخ انتشار :پنج‌شنبه 28 فوریه 2013.::. ساعت : 9:48 ق.ظ
فاقدديدگاه

فهرست 16نابغه با ضریب هوشی بالا

“فهرست جهانی نوابغ” که توسط دکتر “جیسون بتس” راه اندازی شده، فهرستی از باهوش ترین افرادی را در خود دارد که به گفته بتس قطعی ترین رتبه بندی است.

به گزارش مهر، ضریب هوشی یک مقیاس اندازه گیری دشوار برای هوش است بسیاری از مردم هرگز مورد بررسی قرار نمی گیرند در حالی که بسیاری دیگر آن قدر آزمایش می شوند تا نمراتشان بهتر شودوب سایت های دیگری نیز در زمینه ضریب هوشی فعالیت می کنند اما بسیاری از آنها محدودیت هایی دارند مثلا به اسپانیایی نوشته شده اند، فقط مختص اروپایی ها هستند و یا فقط ضریب هوشی دوستانشان را بررسی می کنند. اما سایت دکتر بتس هیچ یک از این مشکلات را ندارد و جهانی است.نمره میانگین آزمون ضریب هوشی، ۱۰۰ است. ضریب هوشی اغلب افراد بین ۸۵ تا ۱۱۴ است. هر نمره ای بالاتر از ۱۴۰، ضریب هوشی بالا تلقی می شود و نمره ای بالاتر از ۱۶۰ یک ضریب هوشی نابغه خواهد بود.
در اینجا فهرست ۱۶ نابغه جهانی که براساس سایت دکتر بتس ضریب هوشی بالاتر از ۱۶۰ دارند معرفی می شود.
۱۶- ایوان ایویچ با ضریب هوشی ۱۶۹، ملیت: کروات. وی متخصص آزمون های ضریب هوش، مسابقات و آمار است و ریاضی پیشرفته تدریس می کند. وی مسابقات جورچین و دیگر آزمون های تقویت ذهن آکادمیک را بر روی وب سایتش دارد.
۱۵- گائتانو مورلی با ضریب هوشی ۱۶۹،‌ ملیت: ایتالیایی. مورلی که او را تانی صدا می کنند مهندس و همچنین نویسنده یک کتاب در مورد نظریه نسبیت آلبرت اینشتین است. وی دستکم در ۲۰ انجمن ضریب هوشی بالا عضو است و خودش یک سایت آزمون ضریب هوشی نیز دارد. علایق و سرگرمی های او بازی شطرنج و ماهیگیری است.
۱۴- جورج دل فرسنو ویژو با ضریب هوشی ۱۷۰، ملیت: اسپانیا. جورج عضو چندین انجمن ضریب هوشی از جمله STHIQ، انجمن جهانی ضریب هوشی و Epidaاست.
۱۳- مایک دمپسی با ضریب هوشی ۱۷۱، ملیت: انگلیسی. دمپسی دارای مدرک روانشناسی قانون از دانشگاه متروپولیتن لندن است.
۱۲- مارک نیدگر با ضریب هوشی ۱۷۱، ملیت- سوئیس. ‌این جوان ۲۰ ساله اهل فرایبورگ سوئیس دانشمند و طراح بازی های رایانه ای است.
۱۱- سانتانو سنگوپتا با ضریب هوشی ۱۷۴، ملیت: هند. سنگوپتا دارای مدرک MBAو لیسانس مهندسی هوا و فضا است.
۱۰- ودران گلیسیچ با ضریب هوشی ۱۷۵، ملیت: بوسنیایی. گلیسیچ علاقمند به تلفیق موسیقی، ریاضیات و شطرنج است.
۹- پیتر راجرز با ضریب هوشی ۱۷۵، ملیت: استرالیایی. این نویسنده، فیزیکدان و شاعر ۵۸ ساله بیش از ۳۰۰۰ هزار شعر سروده و کتاب هایی را در زمینه احساسات، شیزوفرنی و آلبرت اینشتین منتشر کرده است. راجرز که لیسانس ریاضی از دانشگاه کویینزلند دارد از صرع و خواندن پریشی رنج می برد.
۸- تادایوکی کونو با ضریب هوشی ۱۷۶، ملیت : ژاپنی. کونو ۳۹ ساله درحال حاضر در ساکاتاشی ژاپن زندگی می کند. علایق وی انجام نوعی بازی ژاپنی، گوش کردن به موسیقی، تماشای فیلم، خواندن کتاب و رمان است.
۷- لی هان کیونگ با ضریب هوشی ۱۷۷، ملیت : کره جنوبی. لی از شهر دائه جون کره جنوبی در حال حاضر دانشجوی پزشکی است. این نابغه ۲۷ ساله عضو دستکم پنج انجمن ضریب هوشی از جمله منسای کره و انجمن ضریب هوشی بالای
OLYMPIQاست.
۶- تیم رابرتس با ضریب هوشی ۱۷۸، ملیت: استرالیایی. رابرتس استاد و رئیس بخش علوم رایانه در دانشگاه کوئینزلند مرکزی در استرالیا است. وی علاقمند به تدریس سیستم های عامل، هوش مصنوعی و برنامه نویسی است و پیش از روی آوردن به تدریس، مشاور نرم افزار بوده است.
۵- پاتریک زیمرشید با ضریب هوشی ۱۷۸، ملیت: آلمانی. این نابغه ۳۰ ساله که در سن ۱۸ سالگی از مدرسه اخراج شد اکنون دانشجوی فلسفه و علوم سیاسی دانشگاه فناوری دارمستات است.
۴- کنت فرل با ضریب هوشی ۱۹۰، ملیت: آمریکایی. فرل، فیزیکدان و عضو چندین انجمن ضریب هوشی است. این نابغه ۵۲ ساله می گوید آزمون های ضریب هوشی یک سرگرمی جذاب طی پنج سال اخیر برای او بوده است.
۳- میسلاو پرداویچ با ضریب ۱۹۲، ملیت: کروات. این استاد ۴۵ ساله ریاضی در شهر زاگرب، مالک و مدیر یک شرکت تجاری کوچک نیز هست. پرداویچ بنیانگذار و رئیس انجمن نخبگان GenerIQ society است که ایویچ و فرل در آن عضویت دارند. وی علاقمند به موسیقی، فیلم و کتاب است.
۲- ریک روسنر با ضریب هوشی ۱۹۲، ملیت: آمریکایی. دومین مرد باهوش و نابغه جهان یکی از جالب ترین شخصیت های این فهرست را دارد. وی نویسنده چندین برنامه تلویزیونی است و در مسابقه “چه کسی می خواهد یک میلیونر شود؟” حضور داشت.
۱- دکتر اوانگلویس کاتسیولیس با ضریب هوشی ۱۹۸، ملیت: یونانی. باهوش ترین مرد جهان یک روانپزشک یونانی است که در فلسفه، تحقیقات فناوری پزشکی و داروسازی روانپزشکی نیز تحصیل کرده است. این نابغه ۳۶ ساله از نقاشی، سفر و شنا لذت می برد.

نظرات بسته شده است.