تاريخ انتشار :شنبه 12 ژوئن 2010.::. ساعت : 10:03 ب.ظ
فاقدديدگاه

در عرض 7 دقيقه نظر ديگران را نسبت به خود تغيير دهيد

آيا مي دانيد ديگران در مورد شما چه فكري مي كنند؟ ‌آيا مي توانيد روي تصور ديگران نسبت به خودتان تاثير مثبت يا منفي بگذاريد؟ البته كه مي توانيد! ‌اگر مي خواهيد تاثير مثبتي بر روي درك فردي ديگران از خودتان بگذاريد، 7 دقيقه بعدي را با ما باشيد تا به ‌شما آموزش دهيم كه چگونه مي توانيد نظر ديگران را به صورت دلخواه نسبت به خودتان تغيير دهيد. ‌يك كاغذ و قلم برداريد و ليست تمام صفاتي را كه در خود پيدا مي كنيد بر روي آن يادداشت ‌نماييد. در اين ليست بايد، هم خصوصيات منفي خود را ذكر كنيد و هم ويژگي هاي مثبت. حتي الامكان ‌سعي كنيد تمام خصوصيات اخلاقي خود را در آن بگنجانيد و از زواياي مختلف، شخصيت خود را تحليل و بررسي ‌كنيد؛ صاحب كار و تجارت، مدير، كارمند، والدين، خواهر و برادر، فرزند، دوستان، همكاران … همه چيز.

‌حالا فهرست مورد نظر را يكبار ديگر از بالا به پايين بخوانيد. آيا خصيصه ديگري به ذهنتان مي‌‌رسد كه بخواهيد به انتهاي ليست خود اضافه كنيد؟ به اعماق وجود خود نگاهي بيندازيد و 5 مشخصه ‌ديگر را هم اضافه كنيد، مـشــكـلي نــيــســـت، مـا صـبــر مي كنيم؛ حالا روي خصوصيات منفي خط بكشيد و فقط مثبت ها را نگه داريد. ‌در اين قسمت با استفاده از تمام خصوصيات مثبت يك بيوگرافي كامل در مورد خودتان بنويسيد. ‌خجالت را كنار بگذاريد! كسي متوجه نمي شود.

‌در اينجا يك مثال را برايتان مطرح مي كنيم كه انجام اين كار برايتان آسانتر شود…<من به عنوان يك كارمند ‌فروش فكر مي كنم فرد سختكوش و قابل اعتمادي هستم. سعي مي كنم روزانه براي پيشبرد كارها ‌تلاش كنم و تمركز خود را بر روي اهدافم معطوف مي نمـايم. فكر مي كنم همسر مناسبي هستم، فرزندانم ‌علاقه بسيار زيادي به من دارند و بـهـتــريــن دوســت بـراي همـه هستـم. اصـولاً اطرافيانم زماني كه بخواهند كاري را ‌انجام دهند پيش از آن، با من مشورت مي كنند چراكه فردي مصمم و فكور هستم و حامي و پشتيبان خوبي ‌قلمداد مي شوم.>

خوب حالا يكبار آن را با صداي بلند بـراي خـود بخـوانيـد. چطـور است؟ آيا اين خصوصيات ‌فردي نيست كه شما علاقه داريد با او آشنا شويد؟ از اين مهم تر، اين خصوصيات فردي نيست كه دوست ‌داريد ديگران در زمان آشنايي با شما تصور كنند؟‌ اين نوشته افكار دروني شماست، همان چيزي است كه انتظار داريد ديگران در زمان ملاقات با ‌شما از آن اطلاع پيدا كنند.

حالا فرصت داريد تا كاري كنيد كه ديگران دقيقاً يك چنين برداشتي از شما ‌داشته باشند. ‌براي آنكه اين اعتماد به نفس را پيدا كنيم كه شخصيت واقعي خود را در برخورد با ديگران به ‌معرض نمايش بگذاريم، ابتدا بايد ببينيم كه نظر شخصي خودمان در مورد اخلاق و روحياتمان ‌چيست. توجه داشته باشيد كه تنها بايد خصوصياتي را روي كاغذ بياوريد كه تصور مي كنيد واقعاً در مورد ‌شما صحت دارند. ‌انجام اين عمل به شما كمك مي كند كه شخصيت واقعي خود را بهتر بشناسيد و گام هايي را در جهت ‌ارتقا و اعتلاي شخصيتي خود برداريد. با اين روش مي توانيد سعي كنيد كه هر روز بهترين فرد باشيد. ‌مي توانيد با بررسي دقيق ليستي كه تهيه كرده ايد به نتايج زيادي در مورد خود دست پيدا كنيد. به راحتي ‌متوجه خواهيد شد كه چرا انجام برخي كارها برايتان ساده و برخي ديگر دشوار است، چه چيز شما را ‌تشويق كــرده و چــه چـيــز انـگـيــزه را از شـمــا سـلـب مي كند، چرا نسبت به انجام برخي مسائل گرايش بيشتري ‌داريد و چرا از مواجهه با برخي رويدادها خودداري مي كنيد و نهايتاً درك صحيحي از نقاط ضعف و قوت خود‌پيدا

ميكنيد

نظرات بسته شده است.