تاريخ انتشار :شنبه 13 ژانویه 2024.::. ساعت : 11:58 ب.ظ
فاقدديدگاه

عملیات جستجوی مفقودشدگان ارتفاعات مشگین‌شهر ادامه دارد

فرماندار مشگین‌شهر گفت: افراد مفقود شده در ارتفاعات غرب مشگین‌شهر هنوز پیدا نشده‌اند و از ساعتی قبل با ورود خودروی امدادی آرگو جستجوها ازسرگرفته شد.

شهرام محمدی در گفتگو  با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما»  درباره جزئیات مفقودشدن ۳ نفر در ارتفاعات غرب مشگین‌شهر، اظهار داشت: جستجوها برای یافتن این افراد تا پاسی از شب ادامه داشت؛ اما به دلیل شرایط نامساعد از ساعت ۲۳ شب گذشته این جستجوها متوقف و از ساعت پنج بامداد امروز در منطقه از سر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: از ساعتی قبل خودروی برفی و امدادی «آرگو» که مخصوص عملیات امداد و نجات در شرایط سخت و مناطق کوهستانی و صعب‌العبور است، وارد منطقه شده و جستجوها برای یافتن افراد مفقودشده در ارتفاعات غرب مشگین‌شهر با این خودروی امدادی ادامه دارد.

فرماندار مشگین‌شهر تصریح کرد: سه فرد گمشده در ارتفاعات غرب مشگین‌شهر، کوهنورد نیستند و احتمالاً شکارچی بودند که از پنجشنبه هفته گذشته مفقود شده‌اند و پس از یک و نیم روز، جمعه‌شب این مفقودی به هلال‌احمر مشگین‌شهر اطلاع داده شده است.

وی درخصوص استفاده از بالگرد برای یافتن افراد مفقود شده در ارتفاعات مشگین شهر، اظهار داشت: از زمان اعلام مفقودی این سه نفر، ۵ تیم عملیاتی جستجو را آغاز کرده‌اند و حتی بالگرد امدادی هم برای این جستجو درخواست شد که به دلیل شرایط نامساعد منطقه امکان پرواز بالگرد امداد میسر نشد.

محمدی تأکید کرد: ارتفاعات شهرستان مشگین‌شهر در حال حاضر درگیر کولاک شدید و برف است و جستجوها برای یافتن سه فرد گمشده در این ارتفاعات ادامه دارد که امیدواریم مفقودشدگان به‌سلامت از ارتفاعات پیدا شوند.

وی به کوهنوردان و مردم توصیه کرد: در چنین شرایط نامساعد آب‌وهوایی از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.

پرهیز از ترددهای غیر ضروری، استفاده از زنجیر چرخ، صرفه جویی در مصرف گاز و برق از دیگر توصیه‌های فرماندار مشگین شهر در این روزهای سرد زمستانی به اهالی این شهرستان است.

نظر خود را به ما بنویسید.