تاريخ انتشار :شنبه 30 اکتبر 2021.::. ساعت : 12:17 ق.ظ
فاقدديدگاه

دانستنی های جالب از تیک تاک

گفته می‌شود اگر بیش از ۳۵سال داشته‌باشید، احتمالا اسم تیک تاک tic toc به گوش‌تان نخورده‌است زیرا اغلب مخاطبان این شبکه اجتماعی را نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند.

گفته می‌شود اگر بیش از ۳۵سال داشته‌باشید، احتمالا اسم تیک‌تاک به گوش‌تان نخورده‌است زیرا اغلب مخاطبان این شبکه اجتماعی را نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند. با توجه به این نکته هم عجیب نیست که برای صحبت درباره تیک‌تاک بهترین جا، همین صفحه جوانه باشد.

شاید شما وارد این فضای جذاب شده‌اید، شاید هم هنوز درحال بالا و پایین کردن موضوع هستید. اما هر چه هست برای استفاده از این فضا بهتر است نکات مثبت و منفی آن را درکنار همدیگر درنظر داشته‌باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را در این باره بگیرید.

تیک تاک بیش از ۲ میلیاردبار دانلود شده‌است

فرصت محبوبیت زیاد تیک تاک و تعداد زیاد اعضا به‌معنای آن است که شما می‌توانید خیلی زود در این فضا با افرادی ‌هم‌سن‌وسال خودتان در گوشه و کنار دنیا آشنا شوید.

چالش با وجود تعداد زیاد اعضا، رقابت به نسبت سنگینی در تیک تاک وجود دارد که همین هم می‌تواند فشار زیادی را به شما وارد کند.

اغلب کاربران در یک گروه سنی هستند

فرصت اغلب کاربران تیک‌تاک را نوجوانان تشکیل می‌دهند که همین باعث شده‌است راحت‌تر بتوانید افرادی شبیه خود را در این فضا پیدا کنید.

چالش معمولا ما خودمان را بیشتر با افرادی که به ما شبیه هستند، مقایسه می‌کنیم. طبق آن چه بسیاری از نوجوانان گفته‌اند، در تیک‌تاک فضای رقابت و مقایسه کردن خود با دیگران حسابی داغ است. رقابت و مقایسه کردنی که البته تبعات منفی هم دارد.

فضایی با امکانات بسیار در اختیار کاربر می‌گذارد

فرصت نتیجه ساخت ویدئو در تیک تاک به‌ویژه توسط کسی که کمی تجربه کار با این فضا را دارد، می‌تواند بسیار جذاب باشد. فیلترها و امکانات این فضا فرصت خاصی را دراختیار کاربران قرار می‌دهد.

چالش استفاده از فیلترها و قابلیت‌های مختلف اپلیکیشن باعث می‌شود واقعیت نمایش داده نشود. گاهی ما گول این دنیای غیرواقعی را می‌خوریم و دیگران را زیباتر یا توانمندتر از آن چه هستند، تلقی می‌کنیم.

به چالش‌های متعدد دعوت می‌شوید

فرصت در تیک‌تاک ممکن است شما در فواصل زمانی کوتاهی متوجه چالش جدیدی شوید. برای بسیاری از نوجوانان همراه شدن با این چالش‌ها به‌دلیل این‌که احساس تعلق ایجاد می‌کند، جذاب و خوشایند است.

چالش گاهی اوقات محتوای ضمنی چالش‌ها یا حرکاتی که توسط افراد انجام می‌شود، غیراخلاقی یا خطرناک است. در برخی مواقع در زمان شرکت در چالش، نوجوان متوجه معنای ضمنی کار خودش نیست و بعد که خبردار می‌شود، شرمندگی و ناراحتی زیادی را تجربه می‌کند.

مخاطبان زیادی از گوشه و کنار دنیا دارید

فرصت ویدئوهای شما در فضای تیک‌تاک می‌تواند توسط افراد زیادی دیده شود. این توجه و دیده شدن از شش گوشه جهان تجربه لذت‌بخشی است.
چالش الگوریتم‌های تیک‌تاک پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. درنتیجه ممکن است به‌رغم تلاش زیاد باز هم کار شما به‌خوبی دیده نشود. برای برخی نوجوانان این وضعیت احساس ناتوانی زیادی ایجاد می‌کند. موضوعی که حتی سلامت روان آن‌ها را به‌خطر می‌اندازد.

درنهایت این‌که: آسیب دیدن در فضای تیک‌تاک واقعیتی است که برای هر نوجوانی می‌تواند روی دهد. این آسیب دیدن هم لزوما نشانه‌ ضعف شما نیست. هر زمان که احساس کردید تحت فشار زیادی هستید یا کسی مزاحم شما شده‌است، به کاهش استفاده، خصوصی کردن اکانت، گزارش موضوع و صحبت با یک بزرگ‌تر قابل اعتماد حتما فکر کنید.

برچسب‌ها:,

نظر خود را به ما بنویسید.