تاريخ انتشار :پنج‌شنبه 3 دسامبر 2020.::. ساعت : 11:26 ب.ظ
فاقدديدگاه

ممنوعیت تردد یک هفته دیگر تمدید شد/ اردبیل، مشگین شهر و پارس‌آباد همچنان در وضعیت قرمزند

به گزارش شهریمیز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، اکبر بهنام‌جو عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  با توجه به وضعیت قرمز اردبیل، مشگین شهر و پارس‌آباد محدودیت‌های کرونایی یک هفته دیگر در این شهرستان‌ها تمدید می‌شود.

وی درصد تعطیلی مشاغل مشمول طرح محدودیت را در اردبیل ظرف ۱۱ روز را ۹۷ درصد و میزان رعایت دورکاری در ادارات را ۹۰ درصد اعلام نمود  و گفت: در این مدت اغلب مشاغل بجز کسب و کارهای ضروری و گروه یک مرتبط با سلامت و تأمین مایحتاج عمومی مردم و نیز دستگاه‌های خدمات‌ رسان تعطیل بودند و ادارات نیز حجم حضور نیروهای انسانی خود را تا یک سوم کاهش دادند.

استاندار اردبیل بیان کرد: از یکم تا یازدهم آذر‌ ماه، طی ۱۳۲۲۳ بازرسی و نظارت صورت گرفته از اصناف و اماکن، ۳۴۹۷ مورد تذکر و ۱۴۵۳ مورد اخطاریه به اماکن متخلف داده شده، ۹۰ واحد صنفی پلمپ گردیده و ۸۳ امکنه به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

بهنام‌جو با بیان اینکه اصناف همکاری و مشرکت خوبی در اجرای طرح داشته‌اند، تصریح کرد: مشارکت مردم استان در اجرای طرح خوب بوده به طوری که بیش از ۹۰ درصد مردم پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند؛ تردد در جاده‌های استان کاهش یافته و تردد شبانه نیز تقریباً متوقف شده است.

وی افزود: خوشبختانه محدودیت‌ها تأثیرات بسیار مثبتی داشته و میزان مبتلایان و بستری‌های کرونایی در استان اردبیل با شیب کندی در حال کاهش است و در راستای حفظ سلامت شهروندان اردبیلی همه موظف به اجرای مصوبات این ستاد هستند.

انتهای‌پیام/۱۳۱/ش

نظرات بسته شده است.