تاريخ انتشار :دوشنبه 27 ژوئن 2011.::. ساعت : 7:18 ب.ظ
فاقدديدگاه

23 توصیه مهم در کنکور

23 توصیه مهم در کنکور
1- داوطلبان شرکت کننده در کنکور بايد در فرصت باقي مانده در رعايت تنوع، تعادل مواد غذايي وحفظ ميزان انرژي لازم بدن خود تلاش کنند

2-داوطلبان با دسته بندي مطالب درسي خود، درس هاي حفظي را صبح بخوانند و درس هايي را که احتياج به منطق و تجزيه و تحليل دارد، در شب که مغز در حال فکر است، مطالعه کنند و باکدگذاري مطالب درسي و آشنائي با تکنولوژي فکر و مطالعه درس را بهتر و ماندگارتر وارد مغزخود کنند.

3-. با توجه به زمان کم باقي مانده به آزمون کنکور افراد مي توانند با مصرف شکلات هاي کاکائويي و يا روزي يک ليوان شير همراه با خرما بر اعصاب خود تسلط بيشتري داشته و به آرامش برسند.

4-داوطلبان مصرف پنج تاشش وعده غذاي سبک راجايگزين سه وعده غذاي سنگين و پرحجم کنند، چرا که خوردن غذاهاي پرحجم و سنگين خواب آلودگي و کسالت را بدنبال دارد.

5- زيادروي درخوردن شيريني و تنقلات بعد از مدتي احساس خستگي براي داوطلبان کنکور به ارمغان مي آورد وازسوي ديگر عادت به مصرف مواد قندي زياد موجب افت قند خون در سرجلسه کنکور مي شود.
6-چند روز به کنکور مانده را به استراحت ، گردش ، تفريح و ورزش و آنچه که شما را آرام وخوشحال مي سازد بپردازيد .

7 -شب امتحان مطالعه نکنيد . ممکن است مطالبي را ياد بگيريد اما اگر به مطالعه بپردازيد درجلسه آزمون خسته خواهيد شد که ضرر و زيان آن بيش از نفع آن است ، چون کنکور انرژي لازم را مي طلبد .

8 -با اين تصور که بايد صد در صد سئوالات را پاسخ دهيد ، به جلسه امتحان نرويد. زيرا اگر چندسوالات را نتوانيد جواب دهيد ممکن است دچار اضطراب ، دلهره و نگراني شويد .
9-اگر قبل از امتحان با دوستان مواجه شديد و از شما پرسيدند که آمادگي داريد يا خير ، شکسته نفسي نکنيد . با اعتماد به نفس اعلام کنيد با زحماتي که کشيده ام حتما موفق میشوم.
10- موفقيت هايي را که تا به حال کسب کرده ايد بررسي کنيد ، حتي موفقيت هاي کوچکتانرا . اعتماد دادن به خود و به تصوير کشيدن توانايي هايتان ، اثر مثبت و سازنده اي دارد .

11-در اين چند روز باقي مانده خواب کافي داشته باشيد. خواب لازم براي شما حدودا 8 ساعتاست تا مغز بتواند استراحت کند. بويژه شب قبل از امتحان سعي کنيد کمي زودتر به رختخواببرويد و به دور از هر گونه تفکر و پيش بيني منفي، در کمال آرامش استراحت کنيد
12-والدين داوطلبان در اين روزهاي باقي مانده تا آزمون بايد محيطي کاملا آرام و دور از تنش،براي فرزندان خود فراهم کنند و از تذکر و تکرار کلمه بپرهيزند زيرا تکرار اين واژه منجر به بروزاضطراب در فرد مي شود. آنها بايد محيطي شاد، آرام و به دور از دغدغه براي داوطلبان مهياسازند.

13-کمي نرمش و ورزش صبحگاهي کمک مي کند تا سرحال شويد و بتوانيد با اشتها، صبحانه کاملي ميل کنيد.
14-در طب نوين، يکي از راه هاي بسيار موثر براي مقابله با اضطراب و رسيدن به امنيت خاطر،داشتن ايمان قوی و توکل به خدا است.

15 هنگام نماز خوندن و راز ونیاز از خداوند بخواهیم که به ما کمک کند تا بتوانیم از تمام ظرفیتمان استفاده نماییم.
16- براي حضور در جلسه، علاوه بر کارت ورود به جلسه، شناسنامه يا کارت شناسايي معتبرعکسدار به همراه داشته باشيد.

17-داوطلبان بايد بدانند که کنکور امتحان و آزمايشي بوده و بايد در کنار اطلاعات، فرد اراده اش را محک بزند و اين داوطلب است که بايد فرايند حل مساله را در خودش فعال کند.

در جلسه کنکور و در پاسخ به سوالات بهتر است موارد زير را رعايت نماييد :

18 – سعي کنيد آرامش خود را حفظ کنيد و اگر سئوالي را نمي دانيد به آن اهميت ندهيد بلکه به سئوالات بعدي بپردازيد .

19- ابتدا به سئوالات ساده اي که آنها را مي دانيد و وقت کمتري مي گيرد پاسخ دهيد .

20- در مرحله دوم به سوالاتي که نسبتا سخت است و نياز به کمي فکر کردن دارد پاسخ دهيد .

21- در وقت باقي مانده به سئوالات سخت و مشکل بپردازيد.

22- هيچگاه وقت خود را صرف سوالاتي که نخوانده ايد و يا نمي دانيد نکنيد.

23- بدانيد که در پايان جلسه کنکور ذهن ، فکر و حافظه شما خسته شده است ، بنابراين به پاسخهائي که داده ايد شک نکنيد و آنها را دست کاري نکنيد. مطمئن باشيد جواب هايي که داده ايد صحيح و درست است و تنظيم وقت را با تعداد سئوالات فراموش نکنيد.

 

نظرات بسته شده است.