تاريخ انتشار :دوشنبه 26 ژوئن 2017.::. ساعت : 7:46 ب.ظ
فاقدديدگاه

محبوبیت پلیس در بین مردم افزایش یافته است

به گزارش شهریمیز به نقل از ایرنا ، سردار ‘سعید منتظرالمهدی’ روز دوشنبه در جمع فرماندهان نیروی انتظامی استان اردبیل با تبریک فرارسیدن عید سعید فطر گفت: فعالیت و اقدامات فرهنگی و اجتماعی پلیس در ابعاد مختلف ماموریتی بویژه در مسیر مقابله با جنگ نرم دشمن و سالم سازی فضای جامعه اثر بخش و موفق بوده است.
معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه جوامع بشری درگیر جنگ شناختی هستند، اظهارکرد: ما در جامعه ای زندگی می کنیم که نسل آن علاوه بر استفاده از تکنولوژی نوین، از قدرت نرم صحبت می کنند و چگونگی بکارگیری آن را در سر می پرورانند؛ بنابراین کار مجموعه پلیس و به ویژه معاونت اجتماعی در این عرصه بسیار حساس و تعیین کننده بوده و می تواند شور و نشاط اجتماعی را افزایش داده و فضای جامعه را سرشار از احساس امنیت و آرامش کند.
سردار منتطر المهدی با اشاره به آسیب های اجتماعی پیش روی جامعه گفت: آموزش مهارت نه گفتن به فرزندان از اصلی ترین وظایف والدین است. تاب آوری در برابر آسیب، مثل نهالی است که پس از خمیدگی در برابر طوفان، دوباره حالت اولیه خود را به دست آورده و سربلند از هرگونه گزند بیرون می آید؛ و این تاب آوری با آموزش مهارتهای نه گفتن به فرزندان از همان سنین کودکی مهیا می شود.
وی با پرداختن به قدرت نرم در جامعه ادامه داد: بیش از سه دهه از فرمول بندی قدرت نرم گذشته و این قدرت از آن کسانی است که با عملیات های تغییر اذهان افراد؛ آنها را در سیطره خود قرار می دهند. لذا کارکنان ناجا نیز باید در کنار اهتمام به کسب علوم انتظامی؛ اهتمام جدی به آموختن علوم فرهنگی و روانشناسی داشته باشند؛ چرا که در عصر حاضر، قدرت از آن کسی است که بتواند اقناع فکری را در مسیر اهداف و آرامان های خود انجام دهد.
به گزارش شهریمیز به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس اردبیل ، سردار ‘عبدی’ فرمانده انتظامی استان اردبیل نیز ، تفکر کارکنان پلیس اردبیل را تفکری اجتماعی، فرهنگی و منطقی دانست و خاطر نشان ساخت: یکی از اهداف اقدامات فرهنگی و اجتماعی پلیس، رهنمون سازی جامعه به سمت جامعه ای آرمانی با اندیشه های ناب ایرانی ، اسلامی است که این اقدامات؛ مقبولیت پلیس برخاسته از بطن همین جامعه را بیشتر خواهد نمود.
سردار منتظر المهدی برای دیدار و گفت و گو با کارکنان نیروی انتظامی و نیز سرکشی به برخی از پاسگاههای مرزی روز یکشنبه به استان اردبیل سفر کرده است.
خبرنگار: گیتی طالبی** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
۶۰۱۶/۶۰۱۸

نظرات بسته شده است.