تاريخ انتشار :یکشنبه 11 ژوئن 2017.::. ساعت : 8:50 ق.ظ
فاقدديدگاه

امیدواریم همه طرف‌ها، پرونده انتخابات را ببندند و مسیر توسعه کشور را هموارتر سازند

به گزارش شهریمیز به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری  در ضیافت افطار انجمن اسلامی جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تأکید بر اینکه منشور حقوق شهروندی یک برنامه تشریفاتی و یا ژست سیاسی نبود، گفت: برنامه دکتر روحانی در دولت دوازدهم اجرای منشور حقوق شهروندی با توجه به تمام ابعاد و زوایای آن است.

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به اینکه در منشور حقوق شهروندی تمام ابعاد و ساحت‌های حقوقی، فردی و اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: در اجرای منشور حقوق شهروندی اجرای آن بخشی که در اختیار قوه مجریه قرار دارد از مدت‌ها پیش آغاز شده و به مرور در حال تکمیل و گسترش است و بخشی که در اختیار سایر قوا قرار دارد را نیز دکتر روحانی به عنوان مجری قانون اساسی پیگیری خواهد کرد تا با تفاهم و همدلی به اجرا درآید.

انصاری در این دیدار همچنین با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) و آرزوی بهره مندی ملت ایران از برکات ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در جمله کوتاهی از امام حسن مجتبی(ع) می‌توان همه نگاه اسلام به دنیا، آخرت و انسان و انسانیت را درک کرد آنجایی که می‌فرماید برای دنیایت آنچنان تلاش کن که گویی در این جهان ابدی خواهی بود و این موضوع در مقابل دنیاگریزان و ظاهر پیشگانی است که مسئولیت اجتماعی این جهانی را رها کردند امام حسن(ع) هم چنین می‌فرماید برای آخرت نیز به گونه‌ای عمل کن که گویا فردا در این جهان نخواهی بود. لذا باید انسان سبک‌بال بوده و هر روز اعمال خویش را مورد حسابرسی قرار دهد.

معاون حقوقی رییس جمهور در ادامه با تسلیت فاجعه دردناک تروریستی اخیر در تهران، گفت: دکتر روحانی گویاترین واکنش را نسبت به حادثه تروریستی مجلس و مرقد امام راحل داشت مبنی بر اینکه تروریست‌ها، عاملان و اربابان آنها انتقام مردم‌سالاری را از مردم ایران گرفتند. به تعبیر ایشان برخی از حامیان تروریست‌ها که حتی صندوق رأی را نمی‌شناسند بعد از حماسه باشکوه ۲۹ اردیبهشت و حضور متعهدانه مردم در بزرگداشت امام راحل به دنبال انتقام از مردم ایران برآمدند.

انصاری خاطر نشان کرد: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی دمکراسی در ایران روند تکاملی و بلوغ را طی می‌کند. البته باید توجه داشت که دمکراسی در همه کشورها با فراز و فرودهای بسیاری مواجه بوده است، اما مسیر دمکراسی و مردم‌سالاری در ایران در مقایسه با دیگر کشورها مسیری هموارتر و دارای شیب صعودی بیشتری بوده است.

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: در انتخابات گذشته سخنان زیادی گفته شد و اقدامات فراوانی هم صورت گرفت، اما در این میان، مردم ایران سخن درست را شنیده و بعد در سنجش وجدان خود انتخاب احسن و اصلح را انجام دادند و باید توجه داشت که قرآن کریم، شنیدن را نعمت بزرگی برای جامعه می‌داند و اینکه پیشوای جامعه حتی باید حرف‌های تکراری مردم را بشنود چرا که این موضوع برای جامعه خیر است.

انصاری همچنین با گرامیداشت یاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: ایشان حق بزرگی بر گردن انقلاب اسلامی دارند و در تشویق ورود دکتر روحانی به صحنه انتخابات نقش بسیار مهمی داشتند.

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به فشارهای سنگینی که در طول حدود ۴ سال گذشته بر دولت یازدهم وارد شده، گفت: حقیقتاً باید گفت که این فشارها، ملال‌آور و شکننده بود و معتقدم هیچ دولتی طی ۳۸ سال گذشته به اندازه دولت دکتر روحانی در تنگناهای سنگین قرار نداشت چرا که مطالبات رو به افزایش، مشکلات فزاینده و امکانات اندک بود.

انصاری با تجلیل از همه نقش‌آفرینان در انتخابات باشکوه اخیر ، گفت: باید از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و تلاش‌های جریانات سیاسی، احزاب، گروه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد و بخصوص اساتید و دانشجویان که واقعاً سنگ تمام گذاشتند تقدیر و تشکر کرد. همچنین مراجع سیاسی کشور در این انتخابات بویژه سیدمحمد خاتمی مرد نجابت و تجسم اخلاق و ادب ایرانی و نیز بیت امام راحل و آیت‌الله سیدحسن خمینی، دکتر جهانگیری و حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری در این انتخابات به خوبی نقش‌آفرینی کردند.

معاون حقوقی رییس جمهوری اضافه کرد: در انتخابات اخیر پیوند ارزشمندی میان اصولگرایان اعتدال‌طلب و اصلاح‌طلبان اعتدال‌جو و علاقمندان ایران بوجود آمد و همراهی، همزیستی و تلاش مشترک سیاسی شکل گرفت.

انصاری تصریح کرد: مردم در این انتخابات علی‌رغم همه تبلیغاتی که انجام شد، نشان دادند که اهل انصاف و تشخیص درست هستند.

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: دولت دوازدهم حتماً دولتی جوان‌تر و فعال‌تر خواهد بود و تمامی وعده‌های دکتر روحانی در حوزه‌های مختلف، اجرایی و عملیاتی خواهد گردید.

انصاری خاطر نشان کرد: ما دوران کنونی را دوران رفاقت و همراهی برای پیشرفت کشور می‌دانیم و امیدواریم همه طرف‌ها پرونده انتخابات را ببندند و با تقویت امید در مردم، مسیر توسعه کشور را هموارتر سازند و از رسانه ملی نیز توقع داریم که با دولت و آقای روحانی مهربان‌تر رفتار کند تا مردم بتوانند خدمات دولت را از رسانه ملی بیشتر بشنوند.

 

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.