تاريخ انتشار :یکشنبه 21 می 2017.::. ساعت : 7:44 ق.ظ
فاقدديدگاه

شکست سنگین اصولگرایان در شورای شهر تهران و پیروزی قاطع اصلاح‌طلبان+اسامی و آراء

عیسی فرهادی فرماندار تهران صبح امروز (یکشنبه – ۳۱ اردیبهشت) در نشستی خبری نتایج انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تهران، ری و تجریش را بر اساس آمار اولیه و شمارش آرای ۲۵۲۳ صندوق از مجموع ۳۹۵۷ صندوق اخذ رای تهران اعلام کرد.
به گزارش شهریمیز بر اساس اعلام فرهادی، ۲۱ عضو لیست امید تهران، به شورا راه یافتند.
براساس نتایج اولیه شمارش آرای شورای شهر تهران، ری و تجریش اعضای اصلی این شورا به شرح زیر است:
۱ – محسن هاشمی رفسنجانی بهرمانی: ۱۱۳۸۴۷۳ رای
۲ – مرتضی الویری: ۹۲۱۵۱۱ رای
۳ – احمد مسجد جامعی: ۹۱۴۷۸۷ رای
۴ – شهربانو امانی انگنه: ۸۴۰۴۱۸ رای
۵ – بهاره آروین: ۸۳۹۶۰۶ رای
۶ – محمدجواد حق شناس: ۸۳۸۸۸۶ رای
۷ – سیدابراهیم امینی: ۸۲۱۳۱۷ رای
۸ – حسن خلیل‌آبادی: ۸۰۰۵۹۷ رای
۹ – افشین حبیب زاده کلی: ۷۹۸۸۳۴ رای
۱۰ – سیدآرش حسینی میلانی: ۷۹۸۶۱۷ رای
۱۱ – زهرا صدراعظم نوری: ۷۸۷۱۲۰ رای
۱۲ – علی اعطا: ۷۷۶۵۸۵ رای
۱۳ – محمد سالاری: ۷۷۲۷۹۰ رای
۱۴ – سیدحسن رسولی: ۷۷۱۰۹۳ رای
۱۵ –  مجید فراهانی: ۷۶۳۶۰۳ رای
۱۶ – ناهید خداکرمی: ۷۵۸۴۸۷ رای
۱۷ – زهرا نژادبهرام: ۷۳۹۱۴۸ رای
۱۸ – سیدمحمود میرلوحی جوآبادی: ۷۳۲۴۷۴ رای
۱۹ – الهام فخاری: ۷۱۸۳۳۱ رای
۲۰ – محمد علیخانی: ۶۹۷۷۴۳ رای
۲۱ – بشیر نظری: ۶۹۴۹۳۷ رای
همچنین آمار شمارش شده اعضای علی البدل شورای شهر تهران، ری و تجریش به شرح زیر است:
۲۲ – مهدی چمران: ۴۲۷۹۸۹ رای
۲۳ – علیرضا دبیر: ۳۳۶۲۱۸ رای
۲۴ – مرتضی طلایی: ۳۰۷۳۱۶ رای
۲۵ – حبیب کاشانی: ۳۰۵۷۱۶ رای
۲۶ – جلال ملکی: ۲۹۵۵۰۹ رای
۲۷ – محسن پیرهادی: ۲۸۷۸۲۸ رای
۲۸ – الهه راستگو: ۲۸۷۱۷۰ رای
۲۹ – پرویز سروری: ۲۲۶۰۵۱ رای
۳۰ – اقبال شاکری: ۲۴۹۹۱۳ رای
۳۱ – زهره السادات لاجوردی: ۲۴۲۷۹۷ رای
۳۲ – رضا تقی‌پورانوری: ۲۴۱۷۱۵ رای
عیسی فرهادی در این نشست خبری با اشاره به آمار مشارکت تهرانی ها در انتخابات روز جمعه خاطرنشان کرد: ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از واجدین شرایط در تهران روز جمعه پای صندوق های رای آمدند که این آمار به جز مناطق ۱ و ۲۰ است. آرای ریاست جمهوری ری و تجریش در آمار مشارکت تهران لحاظ نخواهد شد.
وی ادامه داد: در سال ۹۲ مشارکت مردم تهران ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بود که در این دوره ۹۰۰ هزار نفر به تعداد رای دهندگان اضافه شد که در مجموع در تاریخ مشارکت مردم تهران آمار بی نظیری ثبت شد.
فرهادی همچنین با عذرخواهی از افرادی که در صفوف اخذ رای ساعت ها در انتظار ماندند، اظهار کرد: برای تهران ۴ هزار شعبه اخذ رای در سطح شهر در کنار ۸۰۰ هزار نفر عوامل اجرایی پیش بینی و احساس کرده بودیم، اما به دلایلی هنگام اخذ رای مردم با مشکلاتی مواجه شدند.
وی در بیان دلایل ایجاد صفوف طولانی در مقابل برخی شعب اخذ رای در تهران خاطرنشان کرد: نخستین دلیل ایجاد صفوف طولانی، مشارکت بالای مردم تهران بود که این مشارکت با سوابق انتخابات گذشته هیچ سنخیتی نداشت. همچنین دلیل دیگر ایجاد صفوف طولانی این بود که شاهد ایجاد صفوف طولانی در مقابل برخی شعب اخذ رای بودیم و شرایط به گونه ای بود که افراد حاضر در صفوف انتظار داشتند که حتما رای‌شان در آن شعب اخذ شود. این در حالی است که اگر مردم به صورت پراکنده در شعب اخذ رای حاضر در مساجد، مدارس و سایر اماکن مراجعه می کردند برای اخذ رای زمان کمتری از آنها گرفته می شد.
فرهادی ادامه داد: همزمانی برگزاری دو انتخابات بسیار پرحجم و این که عوامل اجرایی برای هر دو انتخابات مشترک بودند از دیگر عوامل ایجاد صفوف طولانی در برخی شعب اخذ رای در تهران بود. این در حالی است که ما تنها فرمانداری بودیم که تعداد عوامل اجرایی در شعب اخذ رای را از ۵ نفر به ۷ نفر افزایش دادیم و به جای یک نماینده فرماندار در شعب دو نماینده را انتخاب کردیم. همچنین فرمانداری تهران یک نفر نیروی فنی و یک نفر نیروی ذخیره برای اخذ رای در شعب پیش بینی کرده بود اما با این وجود احساس کردیم که عده ای از مردم در صفوف اخذ رای معطل و اذیت شدند.
وی با اشاره به وجود صفوف طولانی در مقابل برخی شعب اخذ رای  هنگام پایان مهلت قانونی اخذ رای تاکید کرد: از افرادی که بعد از ساعت ۲۴ همچنان در صفوف اخذ رای حضور داشتند و امکان اخذ رای از آنها نبود، عذرخواهی می کنم.
فرهادی همچنین با تشکر از عوامل اجرایی، نظارت و تامین امنیت انتخابات در تهران خاطرنشان کرد: آمار اعلام شده نتایج شمارش آرای ۲ هزار و ۵۲۳ شعبه از مجموع ۳ هزار و ۹۵۷ رای شعبه اخذ رای در تهران و تطبیق آن با هیات نظارت بر انتخابات شوراهاست. کار شمارش آرای ۱۴۳۴ شعبه باقی مانده پایان یافته و آرای این شعب در حال تطبیق با هیات های نظارت است.
وی در پایان اظهار کرد: امیدواریم تا پایان امروز، نتایج نهایی انتخابات شورای شهر تهران، ‌ری و تجریش اعلام شود.

نظرات بسته شده است.