تاريخ انتشار :پنج‌شنبه 28 ژانویه 16.::. ساعت : 4:09 ب.ظ
فاقدديدگاه

پرواز 11 دقیقه‌ای از نیویورک به لندن با سریع‌ترین جت جهان

چارلز بمباردیر مهندس مشهور کانادایی موفق به طراحی سریع‌ترین هواپیمای جهان با سرعت حداکثر 20 هزار کیلومتر شد.
آفتاب :

 برای رسیدن به این سرعت که 24 برابر سرغت صوت است طراح این پروژه از موتورهای چالش‌برانگیز رم جت استفاده کرده است.
آخرین تلاش مهندسان برای تولید هواپیمای مسافربری مافوق صوت پس از ناکامی پروژه هواپیمای فراصوت کنکورد پایان یافت، اما اکنون مهندس مطرح کانادایی به دنبال ساخت سریع‌ترین هواپیمای مسافربری جهان با ظرفیت 10 نفر و با سرعت 12 برابر هواپیمای کنکورد است.
به گزارش ایسنا، رسیدن به سرعت 20 هزار کیلومتری در عمل به معنای پرواز 11 دقیقه‌ای از نیویورک تا لندن است.
چارلز بمباردیر در مصاحبه با نشریه فوربس اعلام کرد: هدف من از ارائه این طرح رسیدن به قابلیت پرواز به دو نقطه مخالف زمین با حداکثر سرعت ممکن است.
وی افزود: با توجه به اینکه در این هواپیما از موتورهای جت معمولی استفاده نشده و حداقل سرعت لازم برای روشن‌ شدن موتورهای رم‌جت نیز حداقل چهار برابر سرعت صوت است، برای سیستم پرتاب این هواپیما از منجنیق مغناطیسی استفاده خواهد شد.
پرتابگر یا منجنیق مغناطیسی با استفاده از دو ریل موازی انرژی لازم برای سرعت ‌گرفتن هواپیما را تحت تاثیر نیروی عظیم مغناطیسی تولید می‌کند و هواپیما پس از پرتاب با نیروی کمکی موتورهای راکت به سرعت مناسب جهت روشن شدن موتورهای رم‌جت یعنی 12 هزار کیلومتر در ساعت می‌رسد.
چارلز بمباردیر که هزینه ساخت هر هواپیما را حداقل 150 میلیون دلار برآورده کرده، مهم‌ترین عامل برای تولید این هواپیماها را تقاضا از سوی مشتریان خاص عنوان کرد.

نظرات بسته شده است.

1467