تاريخ انتشار :جمعه ۲۴ مهر ۹۴.::. ساعت : ۶:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

صادق زیباکلام : آقای زارعی چرا برای بیکاران کشور گریه نمی کنید ؟

صادق زیباکلام،استاد دانشگاه تهران در گفتگو با خبرگزاری آریا درباره رفتار دلواپسان در مجلس شورای اسلامی ،گفت:سوال بنده از آقای زارعی که پس از تصویب برجام گریه کردند این است که آیا شما هیچ وقت برای 6میلیون بیکار مملکت گریه کرده اید؟آیا هیچ وقت برای پرونده های فساد که از در و دیوار این مملکت بیرون می ریزد یا برای نسل دوم و سوم انقلاب که به استرالیا و دیگر کشورها از طریق قاچاقچی ها فرار می کنند  گریه کرده اید؟آیا شما هرگز برای بیش از 100هزار فارغ التحصیلان کشور که در سفارت خانه های غربی برای مهاجرت از کشور صف می بندند گریه کردید؟ آقای زارعی برای خط فقر که به طرز وحشتناکی در دوران آقای احمدی نژاد گسترش پیدا کرد گریه کردید یا برای کارمند آبدارچی دانشگاه تهران که دراین شهر با همسر و دو فرزند وحقوق 650هزار تومان زندگی می کند گریه کرده اید نه متاسفانه آقای زارعی هیچگاه برای مسائلی که 70؛80درصد مردم ایران با آن دست به گریبان هستند نه تنها هیچگاه گریه نکرده بلکه بدتر این بود که هیچ وقت این مشکلات را ندیده است. آقای زارعی فقط چیزهایی را می بیند و براش  گریه می کند که منافع سیاسی اش باآنها گره خورده است اما برای مصالح سیاسی و منافع سیاسی که درد اکثریت جامعه است خم به ابرو هم نمی آورد.
این استاد دانشگاه ادامه داد:واقعیت این است که جبهه پایداری و دلواپسان  هیچ استدالال منطقی و عقلانی دررابطه بااینکه چراما مخالف برجام هستیم ندارند .
وی گفت:اساسا از زمانی که دولت جدید روی کار آمد و نگاهش را درخصوص بحث هسته ای به طور کامل عوض کرد اصولگرایان تندرو همواره شروع کردند به مخالفت با سیاست های دولت آقای روحانی ، مذاکرات،توافق ژنو،توافق لوزان،وین و برجام . چراکه نگاه اینها به مساله هسته ای از همان ابتدا هم یک مساله هزینه و فایده و منافع ملی نبود مساله اینها این نبود که مساله هسته ای چه نفعی برای ملت دارد نگاه اینها به مساله هسته ای ،منافع سیاسی محور بود یعنی ابزاری بود در جهت غرب ستیزی .
زیباکلام معتقد است:از آنجایی که پرونده هسته ای به دشمنی با آمریکا کمک می کند بنابراین برای دلواپسان مهم نبود که مساله هسته ای چه فوایدی برای رشد و توسعه کشور دارد.به عبارت دیگر برای اصولگرایان تندرو مهم این است که دیگران از ما حساب ببرند و جایگاه ایران بالا باشد لذا آنها معتقد بودند فعالیت هسته ای این جایگاه را افزایش می دهد تا دنیا از ما حساب ببرد .
وی تاکید کرد:الان که توافق هسته ای صورت گرفته و ما به سمت وسوی حل این مساله پیش می رویم و کشور به وضعیت پسا مناقشه هسته ای با غرب و آمریکا در حرکت است لذا برخی اصولگرایان احساس می کنند دیگر همه چیز را از دست داده اند و نمی توانند بهره برداری سیاسی کنند .بنابراین آقای زارعی گریه می کند رسایی برسر می کوبد و حسینیان تهدید به قتل می کند تابلکه بدین طریق  آب رفته را به جوی بازگردانند و شرایط را به قبل از دوم خرداد 92برگردانند درحالی که اینکار نشدنی است چراکه بعد از انتخابات 92مردم بخصوص جوانان و نسل سوم انقلاب نشان دادند به دنبال مساله هسته ای با آن هزینه های سرسام اور نیستند.

برچسب‌ها,

نظرات بسته شده است.

1142