تاريخ انتشار :جمعه 16 اکتبر 15.::. ساعت : 6:30 ب.ظ
فاقدديدگاه

صادق زيباکلام : آقاي زارعي چرا براي بيکاران کشور گريه نمي کنيد ؟

صادق زيباکلام،استاد دانشگاه تهران در گفتگو با خبرگزاري آريا درباره رفتار دلواپسان در مجلس شوراي اسلامي ،گفت:سوال بنده از آقاي زارعي که پس از تصويب برجام گريه کردند اين است که آيا شما هيچ وقت براي 6ميليون بيکار مملکت گريه کرده ايد؟آيا هيچ وقت براي پرونده هاي فساد که از در و ديوار اين مملکت بيرون مي ريزد يا براي نسل دوم و سوم انقلاب که به استراليا و ديگر کشورها از طريق قاچاقچي ها فرار مي کنند  گريه کرده ايد؟آيا شما هرگز براي بيش از 100هزار فارغ التحصيلان کشور که در سفارت خانه هاي غربي براي مهاجرت از کشور صف مي بندند گريه کرديد؟ آقاي زارعي براي خط فقر که به طرز وحشتناکي در دوران آقاي احمدي نژاد گسترش پيدا کرد گريه کرديد يا براي کارمند آبدارچي دانشگاه تهران که دراين شهر با همسر و دو فرزند وحقوق 650هزار تومان زندگي مي کند گريه کرده ايد نه متاسفانه آقاي زارعي هيچگاه براي مسائلي که 70؛80درصد مردم ايران با آن دست به گريبان هستند نه تنها هيچگاه گريه نکرده بلکه بدتر اين بود که هيچ وقت اين مشکلات را نديده است. آقاي زارعي فقط چيزهايي را مي بيند و براش  گريه مي کند که منافع سياسي اش باآنها گره خورده است اما براي مصالح سياسي و منافع سياسي که درد اکثريت جامعه است خم به ابرو هم نمي آورد.
اين استاد دانشگاه ادامه داد:واقعيت اين است که جبهه پايداري و دلواپسان  هيچ استدالال منطقي و عقلاني دررابطه بااينکه چراما مخالف برجام هستيم ندارند .
وي گفت:اساسا از زماني که دولت جديد روي کار آمد و نگاهش را درخصوص بحث هسته اي به طور کامل عوض کرد اصولگرايان تندرو همواره شروع کردند به مخالفت با سياست هاي دولت آقاي روحاني ، مذاکرات،توافق ژنو،توافق لوزان،وين و برجام . چراکه نگاه اينها به مساله هسته اي از همان ابتدا هم يک مساله هزينه و فايده و منافع ملي نبود مساله اينها اين نبود که مساله هسته اي چه نفعي براي ملت دارد نگاه اينها به مساله هسته اي ،منافع سياسي محور بود يعني ابزاري بود در جهت غرب ستيزي .
زيباکلام معتقد است:از آنجايي که پرونده هسته اي به دشمني با آمريکا کمک مي کند بنابراين براي دلواپسان مهم نبود که مساله هسته اي چه فوايدي براي رشد و توسعه کشور دارد.به عبارت ديگر براي اصولگرايان تندرو مهم اين است که ديگران از ما حساب ببرند و جايگاه ايران بالا باشد لذا آنها معتقد بودند فعاليت هسته اي اين جايگاه را افزايش مي دهد تا دنيا از ما حساب ببرد .
وي تاکيد کرد:الان که توافق هسته اي صورت گرفته و ما به سمت وسوي حل اين مساله پيش مي رويم و کشور به وضعيت پسا مناقشه هسته اي با غرب و آمريکا در حرکت است لذا برخي اصولگرايان احساس مي کنند ديگر همه چيز را از دست داده اند و نمي توانند بهره برداري سياسي کنند .بنابراين آقاي زارعي گريه مي کند رسايي برسر مي کوبد و حسينيان تهديد به قتل مي کند تابلکه بدين طريق  آب رفته را به جوي بازگردانند و شرايط را به قبل از دوم خرداد 92برگردانند درحالي که اينکار نشدني است چراکه بعد از انتخابات 92مردم بخصوص جوانان و نسل سوم انقلاب نشان دادند به دنبال مساله هسته اي با آن هزينه هاي سرسام اور نيستند.

برچسب‌ها:,

نظرات بسته شده است.

1893