تاريخ انتشار :شنبه ۲۲ خرداد ۸۹.::. ساعت : ۱۰:۰۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

در عرض 7 دقیقه نظر دیگران را نسبت به خود تغییر دهید

آیا می دانید دیگران در مورد شما چه فکری می کنند؟ ‌آیا می توانید روی تصور دیگران نسبت به خودتان تاثیر مثبت یا منفی بگذارید؟ البته که می توانید! ‌اگر می خواهید تاثیر مثبتی بر روی درک فردی دیگران از خودتان بگذارید، 7 دقیقه بعدی را با ما باشید تا به ‌شما آموزش دهیم که چگونه می توانید نظر دیگران را به صورت دلخواه نسبت به خودتان تغییر دهید. ‌یک کاغذ و قلم بردارید و لیست تمام صفاتی را که در خود پیدا می کنید بر روی آن یادداشت ‌نمایید. در این لیست باید، هم خصوصیات منفی خود را ذکر کنید و هم ویژگی های مثبت. حتی الامکان ‌سعی کنید تمام خصوصیات اخلاقی خود را در آن بگنجانید و از زوایای مختلف، شخصیت خود را تحلیل و بررسی ‌کنید؛ صاحب کار و تجارت، مدیر، کارمند، والدین، خواهر و برادر، فرزند، دوستان، همکاران … همه چیز.

‌حالا فهرست مورد نظر را یکبار دیگر از بالا به پایین بخوانید. آیا خصیصه دیگری به ذهنتان می‌‌رسد که بخواهید به انتهای لیست خود اضافه کنید؟ به اعماق وجود خود نگاهی بیندازید و 5 مشخصه ‌دیگر را هم اضافه کنید، مـشــکـلی نــیــســـت، مـا صـبــر می کنیم؛ حالا روی خصوصیات منفی خط بکشید و فقط مثبت ها را نگه دارید. ‌در این قسمت با استفاده از تمام خصوصیات مثبت یک بیوگرافی کامل در مورد خودتان بنویسید. ‌خجالت را کنار بگذارید! کسی متوجه نمی شود.

‌در اینجا یک مثال را برایتان مطرح می کنیم که انجام این کار برایتان آسانتر شود…<من به عنوان یک کارمند ‌فروش فکر می کنم فرد سختکوش و قابل اعتمادی هستم. سعی می کنم روزانه برای پیشبرد کارها ‌تلاش کنم و تمرکز خود را بر روی اهدافم معطوف می نمـایم. فکر می کنم همسر مناسبی هستم، فرزندانم ‌علاقه بسیار زیادی به من دارند و بـهـتــریــن دوســت بـرای همـه هستـم. اصـولاً اطرافیانم زمانی که بخواهند کاری را ‌انجام دهند پیش از آن، با من مشورت می کنند چراکه فردی مصمم و فکور هستم و حامی و پشتیبان خوبی ‌قلمداد می شوم.>

خوب حالا یکبار آن را با صدای بلند بـرای خـود بخـوانیـد. چطـور است؟ آیا این خصوصیات ‌فردی نیست که شما علاقه دارید با او آشنا شوید؟ از این مهم تر، این خصوصیات فردی نیست که دوست ‌دارید دیگران در زمان آشنایی با شما تصور کنند؟‌ این نوشته افکار درونی شماست، همان چیزی است که انتظار دارید دیگران در زمان ملاقات با ‌شما از آن اطلاع پیدا کنند.

حالا فرصت دارید تا کاری کنید که دیگران دقیقاً یک چنین برداشتی از شما ‌داشته باشند. ‌برای آنکه این اعتماد به نفس را پیدا کنیم که شخصیت واقعی خود را در برخورد با دیگران به ‌معرض نمایش بگذاریم، ابتدا باید ببینیم که نظر شخصی خودمان در مورد اخلاق و روحیاتمان ‌چیست. توجه داشته باشید که تنها باید خصوصیاتی را روی کاغذ بیاورید که تصور می کنید واقعاً در مورد ‌شما صحت دارند. ‌انجام این عمل به شما کمک می کند که شخصیت واقعی خود را بهتر بشناسید و گام هایی را در جهت ‌ارتقا و اعتلای شخصیتی خود بردارید. با این روش می توانید سعی کنید که هر روز بهترین فرد باشید. ‌می توانید با بررسی دقیق لیستی که تهیه کرده اید به نتایج زیادی در مورد خود دست پیدا کنید. به راحتی ‌متوجه خواهید شد که چرا انجام برخی کارها برایتان ساده و برخی دیگر دشوار است، چه چیز شما را ‌تشویق کــرده و چــه چـیــز انـگـیــزه را از شـمــا سـلـب می کند، چرا نسبت به انجام برخی مسائل گرایش بیشتری ‌دارید و چرا از مواجهه با برخی رویدادها خودداری می کنید و نهایتاً درک صحیحی از نقاط ضعف و قوت خود‌پیدا

میکنید

نظرات بسته شده است.

395