تاريخ انتشار :یکشنبه ۱۵ تیر ۹۳.::. ساعت : ۲:۰۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

پشه ها چه افرادی را برای نیش زدن بیشتر می پسندند؟

نیش زدن پشه ها بیش از یک کمی آزار دهنده است.در اینجا حقایقی پشت پرده وجود دارد که به جلوگیری از خارش و حفظ سلامت شما کمک می کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، حدود 3500 گونه از پشه وجود دارد که برخی از آن ها تنها قادرند به انسان حمله کنند.

بررسی ها نشان می دهند،هر چیزی که شما می خورید می تواند بر روی پشه ها تاثیر بگذارد و توانید مطمئن باشید که با پوشیدن لباس تیره  پشه ها به شما جذب نمی شوند و افرادی که دارای گروه خونی o هستند پشه ها آن ها را بیشتر نیش می زندد.

هری وحشی، حشره شناس محقق ارشد در CDC گفت: دی اکسید کربن و گرما که بزرگترین عامل برای زنده ماندن پشه هستند در زیاد شدن آن ها نقش دارند. مواد لازم در عرق و سایر ترشحات پوستی، که اغلب ژنتیکی هستند می توانند در نیش زدن پشه ها در فردی نقش داشته باشند.

شواهد نشان می دهد پشه ها تمایل دارند که مردان را بیش از زنان، بزرگسالان بیش از کودکان و افراد بزرگتر را بیشتر نیش بزنند. چهره های بزرگتر به احتمال بیشتر دی اکسید کربن تولید می کنند.

یک مطالعه در سال 2000 منتشر شد که نشان می دهد پشه ها زنان باردار را بشتر ترجیح می دهند.

زنان باردار  حرارت و دی اکسید کربن بالایی در بدن خود دارندو کارشناسان معتقدند این امر برای پشه ها جذاب است. عرق و تنفس به شدت پس از ورزش به طور بالقوه می تواند شما را برای پشه ها هدف قرار دهد.

برچسب‌ها,

نظرات بسته شده است.

987