تاريخ انتشار :شنبه 2 ژوئن 18.::. ساعت : 12:28 ق.ظ
فاقدديدگاه

تندیس استاد شهریار در ورودی شهر پارس آباد نصب می شود

تندیس ‘شهریار’ که 10 فروردین ماه سال 94 در میدان شهریار واقع در محله فرودگاه شهر پارس آبا دمغان رونمایی شده بو د، اواخر فروردین امسال تخریب شد.
این اقدام موجی از اعتراض در این شهرستان مرزی را سبب شده بود.
به گزارش شهریمیز به نقل از ایرنا،علی علایی روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: تندیس استاد شهریار، باید متناسب با شان و منزلت این شاعر گرانقدر و ستاره شعرای معاصر ایرانی طراحی و ساخته و در سالروز درگذشتش(27شهریور) در میدان آزادی شهر پارس آباد (ورودی از سمت اجیرلو) نصب می شود.
وی با تاکید بر ضرورت حفظ و صیانت از شان و مقام والای استاد محمد حسین شهریار و با بیان اینکه وی از شعرای برجسته و سخن‌سرایان برخاسته از دیار ادب‌پرور آذربایجان است اظهار کرد: شهریار یک شاعر بین المللی و از افتخارات ایران معاصر در سطح جهانی است و مردم شهرستان مرزی پارس آباد مغان ارادت و علاقه خاصی به این شاعر ماندگار و نامی ایران زمین دارند.
وی با اعلام اینکه شهریار از مفاخر کشورمان و خطه آذربایجان و دنیای اسلام است، ادامه داد: این شاعر پرآوازه محبوبیت خاصی در بین آحاد مختلف مردم فرهنگ دوست منطقه دارد.
وی همچنین با اشاره به جایگاه خاص استاد شهریار در ادبیات معاصر کشور، خواستار تغییر نام میدان آزادی این شهر به استاد شهریار شد.
فرماندار پارس آباد همچنین با اشاره به قدمت و سابقه تاسیس و فعالیت رادیو مغان، بر اهمیت از سرگیری فعالیت این ایستگاه تاکید کرد و گفت: بخشی از امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی دوباره این ایستگاه رادیویی موجود است.
وی بیان کرد: شروع به کار دوباره و تهیه و تولید و پخش برنامه های فاخر از این ایستگاه رادیویی می تواند نقش مهمی در خنثی سازی تهاجم فرهنگی کشورهای بیگانه و توسعه و پیشرفت همه جانبه منطقه مغان داشته باشد.
او با اشاره به فرا رسیدن بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و سالگرد قیام 15خرداد، خواستار برگزاری هرچه باشکوهتر برنامه های ویژه این ایام شد.
3006/6016

نظرات بسته شده است.

1019