تاريخ انتشار :جمعه 30 مارس 18.::. ساعت : 3:07 ب.ظ
فاقدديدگاه

ماجرای نجات نوزاد توسط امام زمان(عج)

امام زمان(عج) اشتباه شیخ مفید را اصلاح می‌نمایند، و باعث نجات جان نوزادی می‌شوند.

حضرت صاحب الزمان(ع) با اینکه از دیدگان مردم مخفی هستند، اما در بسیاری از امور به شیعیان یاری می‌رسانند و آگاه به شرایط و اعمال مسلمانان هستند، در ادامه داستانی از جبران کردن اشتباه شیخ مفید توسط امام زمان(عج) را بخوانید.

در نجم الثاقب آمده است:

می گویند از روستایی، کسی خدمت شیخ مفید رسید و در مورد زنی حامله که فوت کرده و فرزندش زنده است سؤال کرد که: «آیا باید شکم این زن را پاره کرده و طفل را بیرون آوریم و یا این که با آن بچّه، او را دفن کنیم؟»

شیخ مفید فرمود: «با همان بچّه او را دفن کنید».

پس آن مرد برگشت؛ در وسط راه دید مرد اسب سواری از پُشت سر، سریع می آید، وقتی به نزدیک مرد رسید، گفت: «ای مرد! شیخ مفید فرموده است که شکم آن زن را پاره کنید وطفل را بیرون بیاورید وزن را دفن کنید».

آن مرد نیز همین کار را کرد. پس از مدّتی اتّفاق را برای شیخ مفید بیان کردند، شیخ فرمود: «من کسی را نفرستادم و معلوم است که آن شخص صاحب الامر(عج) بوده است. حالا که در احکام دینی اشتباه می‌کنم همان بهتر که دیگر احکام دینی را بیان نکنم». پس به خانه رفتند و درب خانه را بستند وبیرون نیامدند.

ناگاه از حضرت ولی عصر(عج) نامه ای برای شیخ مفید آمد که: «بر شما واجب است تا احکام دینی را بیان کنید و ما هم شما را همراهی کنیم و مواظب باشیم که اشتباه نکنید».

پس شیخ مفید دوباره شروع به بیان احکام دین کرد.

نظرات بسته شده است.

842