تاريخ انتشار :جمعه 26 ژانویه 18.::. ساعت : 1:12 ق.ظ
فاقدديدگاه

برقراری خطوط جدید پروازی در فرودگاه پارس آباد

به گزارش شهریمیز به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، سید فخرالدین هاشمی، مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل در بازدید از فرودگاه پارس‌آباد گفت: با ارزیابی دستگاه های کمک ناوبری مشخص شد فرودگاه پارس آباد آماده برقراری خطوط جدید پروازی است.

وی تصریح کرد: در هفته‌های گذشته فعالیت این فرودگاه آغاز شده و مطابق با استاندارد فرودگاه‌ها وارسی پروازی دستگاه‌های کمک ناوبری انجام می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل افزود: با برقراری مجدد پرواز فرودگاه پارس‌آباد هواپیمای فلایت چک در این فرودگاه به پرواز درآمد تا وضعیت دستگاه‌های کمک ناوبری مورد ارزیابی قرار گیرد.

هاشمی متذکر شد: عملیات وارسی پروازی (فلایت چک) سامانه‌های ناوبری هوایی VOR/DME این فرودگاه منطبق با اسناد و دستورالعمل‌های ایکائو از الزامات تداوم ارائه سرویس‌های هوانوردی است.

به گفته مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل با بیان اینکه بعد از وارسی پرواز فوکر و PTR از این فرودگاه انجام خواهد شد، اضافه کرد: در فاز نخست پرواز تهران- پارس‌آباد برقرار بوده اما افزایش مقاصد پروازی به ویژه به مشهد مقدس در دست بررسی است.

وی با اذعان به اینکه بعد از مرکز استان، پارس‌آباد بیشترین میزان جمعیت را دارد، اضافه کرد: فعال شدن فرودگاه پارس‌آباد در پی مطالبه و درخواست خود شهروندان و با هدف رونق حمل‌ونقل هوایی این شهرستان انجام شده است.

نظرات بسته شده است.

933