تاريخ انتشار :شنبه 9 نوامبر 2013.::. ساعت : 1:37 ب.ظ
فاقدديدگاه

آشنایی بیشتر با مجید خدابخش هشتمین استاندار اردبیل+ زندگی نامه

سلام اردبیل/ خدابخش تحصیلات خودرا در اردبیل گذراند و در رشته ریاضی دیپلم گرفت. او تحصیلات عالی خود را در دانشگاه شیراز در رشته مهندسی برق و الکترونیک ادامه داد و مدرک کارشناسی ارشد خود را در این رشته اخذ کرد .

در دوران دانشجویی خدابخش در پای درس اخلاق استاد شهید ایت اله دستغیب حاضر می شد و با نزدیک شدن ایام انقلاب وی انجمن اسلامی دانشجویان فعال شد .

او در دوران انقلاب به اردبیل آمد ودر جمع انقلابیون اردبیل با هدایت معنوی حضرت آیت اله مروج و استاد جعفری به فعالیت پرداخته و پس از پیروزی انقلاب نیز برای مدتی عضو افتخاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اردبیل بود .

وی اسفند ماه سال ۱۳۵۹ رییس مخابرات اردبیل شد و بدنبال آن در سال ۱۳۶۲بعنوان معاون مدیر کل مخابرات استان آذربایجان شرقی منصوب گردید.

در دوران استانداری مرحوم مهندس زین العابدین عطایی در آذربایجانغربی وی در پست های معاون برنامه ریزی و سپس معاون عمرانی خدمت کرد.

پس از رحلت مهندس عطایی استاندار فقید آذربایجان غربی مهندس خدابخش در سال ۶۹ به آذربایجان شرقی رفته و در دوران استانداری مهندس پرهیزگارو عبدالعلی زاده در دولت آیت الله هاشمی و سید محمد خاتمی معاون عمرانی استانداری بود.

وی در دوران تصدی استانداری مهندس یحیی محمد زاده در آذربایجان شرقی مهندس خدابخش معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی شد.

وی سپس برای ادامه تحصیل به تهران رفته و دکترای خود را در رشته مدیریت دولتی دریافت کرد ، ضمن اینکه همزمان با تحصیل با نهادهای اقتصادی و صنعتی نیز همکاری می کرد .

او پس از اخذ مدرک دکترای مدیریت دولتی از مرکز آموزش مدیریت دولتی ایران (مرکز تهران) با حضور در راس مدیریت کارخانه ها و صنایع بزرگ ازقبیل آلومینیوم المهدی، ایران پویا، موتورسازان تراکتورسازی، ماشین سازی تبریز، صنایع تجهیزات نفت و شرکت پتروامید آسیا به کوله باری از تجربه و مدیریت در نظام سرمایه گذاری و مدیریت واحدهای اقتصادی و صنعتی بزرگ کشور دست یافت.

ایرنا/

نظرات بسته شده است.