تاريخ انتشار :چهارشنبه 11 آوریل 2012.::. ساعت : 4:41 ق.ظ
فاقدديدگاه

روزانه 52 تن لبنیات در پارس آباد تولید می شود

مدیرکارخانه لبنیات کشت و صنعت مغان گفت: هم اکنون روزانه 52 تن انواع لبنیات در این شرکت تولید و روانه بازار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی روشن چشم پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران اضافه کرد: 15 تن شیر پاستوریزه، 15 تن دوغ، 10 تن شیرخشک، 10 تن خامه فله و دو تن کره پاستوریزه به صورت روزانه در این کارخانه تولید و با نام تجاری مغانه به بازار عرضه می شود.

وی تولید سالانه این کارخانه را 10 هزار تن برشمرد و تصریح کرد: کره پاستوریزه، شیرخشک بدون چربی، خامه پاستوریزه، شیرپاستوریزه پاکتی و دوغ پاستوریزه در بسته بندیهای پاکتی و لیوانی از جمله تولیدات این واحد بوده که تولید و به بازار عرضه  می شود.

مدیرکارخانه لبنیات کشت و صنعت مغان با اشاره به فعالیت 85 نفر نیروی ثابت و دائمی در سه شیفت کاری کارخانه یادآور شد: کارخانه لبنیات در زمینه اشتغال زایی به طور مستقیم و غیر مستقیم نقش بسزایی در منطقه دارد.

به گفته وی علاوه بر اشتغالزایی مستقیم این تعداد، در زمینه جذب شیرهای تولیدی منطقه بویژه دامدارهای کوچک صنعتی و خانگی به صورت غیر مستقیم بیش از 200 نفر فعال بوده، که با احتساب چرخه توزیع و فروش به بیش از هزار نفر می رسد.

روشن چشم همچنین با بیان اینکه محصولات تولیدی این کارخانه از کیفیت مطلوبی برخوردار است، افزود: این واحد تولیدی در سال گذشته از واحدهای نمونه استان بوده و محصولات آن به سراسر کشور ارسال و توزیع می شود.

وی با بیان اینکه تمام تولیدات و فعالیتهای کارخانه به صورت مستقیم از طریق اداره نظارت برمواد غذایی استان و همچنین اداره کل استاندارد، ارزیابی و کنترل می شود، عنوان کرد: تمامی مراحل تولید بازدید، نمونه برداری و آزمایش می شود.

نظرات بسته شده است.