تاريخ انتشار :پنج‌شنبه 10 ژوئن 2010.::. ساعت : 10:16 ب.ظ
فاقدديدگاه

10 روش براي عذر خواهي از همسر

 

 

عذر خواستن  يكي از موثر ترين روشهاي است كه ميتواند آتش معركه را در خانواده  خاموش كند و جو ارامي را  به كانون گرم خانواده شما باز گرداند –  در ذيل مطالبي را گرد اوري نموده ايم كه اميد است مورد استفاده شما قرار گيرد :
1- انتقاد را با گشاده رویی بپذیرید. چون هميشه حق با شما نيست
در مجادله ای که هر دوی شما تصور می کنید حق با شماست و مشکل مربوط به طرف مقابل می باشد به ویژه اگر قبلا نیز مکررا بر سر موضوع فعلی بحث کرده اید, لطفا انتقاد همسر خود را با روی باز و به راحتی گوش کنید.

2 – موقتا به جاي خلوتي برويد
در اوج بحث فشار خونتان بالا می رود و تپش قلبتان بالا می رود و ممکن است چیز هایی بگویید که لزوما بیان آنها منظوری ندارید . همیشه به مکانی خلوت نیاز دارید که در آن از هم جدا شده آرام گرفته و افکار خود را جمع کنید.
3- گذشته را یاد آوری نکنید .
به چیزی که اکنون در حال روی دادن است توجه کنید . اتش بيار معرکه شدن راهی به جایی نخواهد برد و با فراموش کردن گذشته زودتر به توافق می رسید.

4- به همسرتان  بگویید که دشمن اش نیستید
اگر به آرامی در مورد موضوعی بحث می کنید و همسرتان به یکباره صدایش را بالا برده و از کوره در می رود کافی است به طرفش رفته و او را نوازش کنید دست خو را به آرامی در دستش قرار دهید تا بفهمد که این مجادله بی اهمیت است.

5- محیط دور برتان را منظم و آراسته کنید
محیط اطراف تاثیر مستقیمی روی احساسات ما دارد. عصبانیت یک احساس خشن است اما با مراقبت همراه با توجه محبت آمیز همیشه می توان آن را کنترل کرد.

6-  نترسيد ومشکل ترین کلمه را به زبان بیاورید
یک عذر خواهی واقعی می تواند یکی از دشوارترین پیشنهاداتی باشد که ما ارائه می دهیم! بر خلاف تصور عموم همه افراد قادر به زبان آوردن این کلمه بوده و تا به حال هیچ کس بعد از گفتن آن غش نکرده است.

7- جمله ای دلپذیر به او بگویید
گاهی اوقات فراموش کردن حرفهای آزار دهنده کسی که دوستش دارید مشکل به نظر می رسد اما اگر چیزی قابل تعریف را با آن بیاموزید روبه رو شدن با مسائل بسیار آسان تر خواهد شد.

8- بگویید که دوستش دارید.
هنگامی که می خواهید به حالت آشتی و صلح برگردید به همسرتان  بگویید که دوستش داريد. اطمینان دادن در مورد این موضوع که احساس شما نسبت به همسرتان هیچ گاه و تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد,بسیار خوب است.

9- برای عصر همان روز  برنامه ریزی کنید
بعد از اینکه در خانه اوضاع آرام شد برای آزاد شدن فکرتان از مجادله برای انجام فعالیت تفریحی آماده شوید اگر همسر یا نامزدتان قبلا براي رفتن به جايي يا ديد و بازديدي از بستگان  اقدام می کرد این بار شما پیش قدم شوید و این کار را انجام دهید.

10- قانون طلايي:  ببخشید و فراموش کنید
عذر خواهی تنها به این معنا نيست که بگویید متاسفید بلکه باید آن اتفاق را برای همیشه فراموش کنید. در حقیقت فراموشی باعث می گردد که مسئله مورد نظر راه بازگشت و سرایت دوباره به رابطه تان را نداشته باشد.

تهيه و تنظيم :   غلامرضا آورند

مدرس  آموزش خانواده

نظرات بسته شده است.