تاريخ انتشار :پنج‌شنبه 15 دسامبر 2016.::. ساعت : 4:57 ب.ظ
فاقدديدگاه

بختیار علیمرادی شاعر برجسته مغانی و ملقب به «موغان اوغلو» بامداد امروز بر اثر عارضه بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.

به گزارش شهریمیز به نقل از آران مغان، استاد بختیار علیمرادی مشهور به «موغان اوغلو» شاعر برجسته مغانی بامداد امروز چهارشنبه در سن ۵۵ سالگی بر اثر عارضه بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.

 

وی در سال ۱۳۴۰ در روستای فیروز آباد پارس آباد مغان متولد شد و صاحب اشعار و تألیفات ارزنده‌ای به زبان های ترکی آذری از جمله کتاب‌ «شاعیر اؤرییم» و «عؤمرومون آغاجیندان بیر یارپاق» می باشد.

 

علیمرادی بیش از ۴۰ سال بود که در زمینه‌های مختلف ادبی اشعاری سروده و جوانان و شاعران و علاقه‌مندان به شعر و ادب را به سمت این وادی سوق داده، بطوری که وی ۵ جلد کتاب تا کنون نوشته و به چاپ رسانده که مهم‌ترین اثر او «آی ساوالان»» بوده که چند سال پیش مورد تعریف و تمجید سید محمدحسین بهجت تبریزی (شهریار) قرار گرفته بود.

 

در پی درگذشت شاعر و ادیب برجسته استان، استاد بختیار علیمرادی «موغان اوغلو»، سید ناصر اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با انتشار پیام تسلیتی این ضایعه را به جامعه فرهنگی و ادبی استان، اهالی قدرشناس و فرهنگ پرور پارس آباد مغان و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«کل من علیها فان و بقی وجه ربک ذوالجلال والاکرام »

 زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست

هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته بجاست

خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

 مرگ آغاز زندگی جاوید است و خوشا به حال آنانکه نیک نامی دنیای فانی را ره توشه ای ساختند برای دنیای باقی و نام شان در این سرا و روح شان در سرای دگر جاودانه شد.

 خبر درگذست زنده یاد استاد بختیار علیمرادی «موغان اوغلو» ، فرزند بروند و شایسته مهد علم و ادب و فرهنگ و هنر،  دیار فرهنگ و ادیب پرور مغان مایه اندوه و تاثر فراوان شد. بدون تردید فقدان این فرهیخته نام آشنا  خسارت بزرگی برای اصحاب فرهنگ و ادب و نیز فرهنگبانان و خادمان فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی است. زنده یاد استاد بختیار علیمرادی ،شاعری برجسته در شمال غرب کشور  است و ذوق لطیف ، طبع بلند  و نگاه تند و تیز آسیب شناسانه از ویژگی های این شاعر نامدار شمال استان ، زنده یاد بختیار علی مردای است .

 با نهایت تاسف و تالم فراوان، ضایعه جبران ناپذیر درگذشت این ادیب و چهره نام آشنا را به جامعه  فرهنگی و ادبی  و مردم ولایتمدار و فرهنگ پرور خطه گل آذین مغان و اصحاب فرهنگ و ادب استان و خانواده آن عزیز سفر کرده  تسلیت و تعزیت عرض نموده، از درگاه حضرت سبحان برای بازماندگانش صبرو شکیبایی مسئلت دارم .»

زنده استاد بختیار علیمرادی مشهور به موغان‌اوغلو  از شاعران نامدار شهرستان پارس‌آباد مغان است که مورد توجه استاد شهریار بوده و بیش از ۴٠ سال است که در زمینه‌های مختلف ادبی اشعاری سروده و جوانان و شاعران و علاقه‌مندان به شعر و ادب  را به سمت این وادی سوق داده است. کتاب‌های «آی ساوالان»، «شاعیر اؤرییم» و «عؤمرومون آغاجیندان بیر یارپاق» از آثار ماندگار  این چهره فرهیخته و فرهنگی و ادبی استان دارالارشاداردبیل است .امسال ودر جریان بزرگداشت روز ملی شعر و ادب و همزمان با سالروز درگذشت استادشهریار ، آیین نکوداشت این شاعر و ادیب نام آشنا در مجتمع فرهنگی و هنری آراز پارس آباد برگزار و تلاش های ارزنده و قابل تحسین ایشان در خلق آثار فاخر و ماندگار ادبی مورد تجلیل و تکریم قرار گرفت.

 

گفتنی است، مراسم تشییع پیکر شادروان استاد بختیار علیمرادی ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه فردا (پنج شنبه) از مقابل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد برگزار می شود.

نظرات بسته شده است.