تاريخ انتشار :سه‌شنبه 7 ژوئن 2016.::. ساعت : 10:20 ب.ظ
فاقدديدگاه

پورحسین: به محض مشاهده وزیر نیرو با پیگیری و رایزنی دستور تسریع در روند احداث سد دیکتاش را از وزیر نیرو گرفتیم

شکور پورحسین در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: در دیداری که نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری داشتند، معظم‌له به ابعاد مختلف مشکلات، نارسایی‌ها و همچنین توانمندی‌های کشورمان در عرصه‌های مختلف تاکید کرده و از نمایندگان مجلس خواستند با شناخت دقیق از این ظرفیت‌ها در مجلس دهم گام‌های جدی را در مسیر حرکت روبه‌جلوی نظام اسلامی و پاسخگویی به مطالبات مردم انجام دهند.

وی با اشاره به جایگاه بی‌نظیر مجلس در قانون‌گذاری صحیح همراه با درنظر گرفتن شرایط جامعه و مطالبات مردم تصریح کرد: در عرصه قانون‌گذاری نگاه‌ملی باید جای نگاه منطقه‌ای و یا به‌دست آوردن اهداف کوتاه‌مدت را بگیرد چرا که نگاه‌ملی یک نماینده در برآورده کردن مطالبات به حق مردم می‌تواند جایگاه مجلس دهم را اعتلا بخشد.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند نمایندگان مجلس در کنار پیگیری مطالبات و خواسته‌های مردم حوزه‌های انتخابیه خود به فکر طرح‌ها و لوایح مهم کشوری هستند، اما ضرورت دارد در این نگرش‌ها ضعف‌ها و نارسایی‌ها هم برطرف شود.

پورحسین به مهمترین دغدغه کشور در حوزه اقتصادی و رفع معضل بیکاری به عنوان یکی از تاکیدات اصلی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: در این زمینه ما با تمام وجود ضعف‌های ساختاری به‌ویژه عدم توجه به توانمندی‌های داخل کشور و مناطق مختلف را درک می‌کنیم و بر این باوریم سرمایه‌گذاری‌های درست می‌تواند زمینه اشتغال پایدار و رفع محرومیت را فراهم آورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در منطقه مغان وجود دو بنگاه اقتصادی کشت و صنعت مغان و پارس و همچنین تلاش برای اجرای پایاب سد خداآفرین می‌تواند زمینه اشتغال به ویژه گروه‌های فارغ‌التحصیل دانشگاهی و متخصصان را فراهم آورد که قطعاً در نقشه راه ترسیم شده برای توسعه مغان باید زمینه‌ها و حرکت‌های پسندیده بیشتر و بهتر مورد توجه قرار گیرد.

پورحسین به اقدام اخیر خود در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: به محض مشاهده وزیر نیرو با پیگیری و رایزنی دستور تسریع در روند احداث سد دیکتاش را از وزیر نیرو گرفتیم تا هرچه سریعتر این پروژه اجرایی و عملیاتی شود.

برچسب‌ها:,

نظرات بسته شده است.