تاريخ انتشار :سه‌شنبه 17 می 2022.::. ساعت : 2:26 ب.ظ
فاقدديدگاه

استاندار اردبیل: واحدهای دامداری‌ برای تهیه نهاده‌های دامی تسهیلات سرمایه در گردش دریافت می‌کنند

استاندار اردبیل گفت: ارائه تسهیلات سرمایه در گردش نیز از اهدافی است که برای پشتیبانی از واحدهای تولیدی و دامداری‌های کوچک و بزرگ انجام یافته تا واحدهای مربوطه در تهیه مواد اولیه و نهاده‌های دامی با نرخ آزاد دچار مشکل نشوند.

به گزارش تابناک اردبیل، سید حامد عاملی پیش از ظهر امروز در دیدار با مسئولان استان اردبیل اظهار داشت: اهمیت به ذخیره کالاهای اساسی به اندازه کافی باید با رفع نیاز مردم باشد تا هیچ نگرانی از این بابت باقی نماند و ذخیره مرغ به اندازه کافی در این زمینه نیز جزو اولویت‌های اساسی و مهم است.

وی بیان کرد: ۲ میلیارد ریال با هدف تسهیل در جوجه‌ریزی و تامین نهاده‌های دامی از سوی بانک‌های عامل به واحدهای مرغداری کوچک اختصاص یافته که سود آن نیز ۱۱ درصد برآورد شده است.

استاندار اردبیل ادامه داد: تسهیلات حمایتی برای واحدهای بزرگ مرغداری نیز از اهم مواردی است که در دستور کار قرار گرفته و به همین منظور ثبت این واحدها در بانک‌های مربوطه که تسهیلات گذشته خود را دریافت کرده‌اند در دستور کار است و به همین منظور اقدامات لازم و ضروری در حال انجام است.

عاملی عنوان کرد: با نظارت و بازرسی‌های لازم بازار و فروشگاه‌های بزرگ نگرانی‌های موجود در این زمینه برطرف می‌شود و انتظار می‌رود با پیگیری‌های به عمل آمده تامین اقلام ضروری از جمله روغن با موفقیت انجام یابد تا تمامی فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای بتوانند کالای مورد نیاز را تامین کنند.

وی تصریح کرد: اقدامات لازم در راستای پخت نان و توزیع آرد در استان انجام یافته و به همین منظور فرمانداری‌ها و دستگاه‌های متولی مشارکت‌های لازم را در این زمینه دارند که درصدد هستیم با واریز نقدی و کالابرگ الکترونیکی یارانه واقعی را به دست مصرف کننده برسانیم و شاهد واقعی‌سازی قیمت‌ برخی اقلام همچون مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن باشیم.

استاندار اردبیل افزود: هدف فراهم‌سازی شرایط لازم برای ایجاد امکان خرید کالاها برای گروه‌ها و دهک‌های مختلف است و در این زمینه حمایت از تولیدکنندگان توسط دولت و بانک‌ها با ارائه تسهیلات سرمایه در گردش نیز از اهدافی است که برای پشتیبانی از واحدهای تولیدی و دامداری‌های کوچک و بزرگ انجام یافته تا واحدهای مربوطه در تهیه مواد اولیه و نهاده‌های دامی با نرخ آزاد دچار مشکل نشوند.

عاملی افزود: در راستای پرداخت یارانه به نانوا نیز اقدامات لازم انجام یافته تا تهیه نان بدون محدودیت و با قیمت قبلی باشد و مابه التفاوت افزایش نرخ آرد نیز به حساب نانوایی‌ها واریز شود که به همین منظور ساماندهی هر چه بیشتر شبکه‌های توزیع به عنوان مهم‌ترین موضوع برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار است.

برچسب‌ها:,

نظر خود را به ما بنویسید.