تاريخ انتشار :شنبه 30 اکتبر 2021.::. ساعت : 12:09 ق.ظ
فاقدديدگاه

ششمین روز بدون فوتی کرونا در استان اردبیل

برای ششمین بار طی پیک پنجم کرونا، استان اردبیل، روز بدون فوتی را پشت سر گذاشت.

به گزارش شهریمیزبه نقل از ستاد مدیریت کرونای ستان اردبیل، بر این اساس مجموع جان‌باختگان پنج موج شیوع بیماری کووید.۱۹ در این استان همچنان  در رقم ۲ هزار و ۵۱۸ نفر باقی ماند.

بر اساس اعلام این ستاد ، طی شبانه‌روز گذشته با بستری ۳۳ بیمار کووید.۱۹ در بیمارستان و ترخیص ۴۲ بیمار بهبود یافته،  مجموع بستری مبتلایان کرونا در مراکز درمانی این استان به ۱۷۹ نفر رسید.

همچنین ۱۰۱ بیمار دیگر تحت نظر بوده و در منازل خود تحت درمان هستند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، هم‌اکنون شیوع بیماری کووید.۱۹ در این استان در وضعیت زرد قرار دارد و شهرستان‌های بیله‌سوار، گرمی، نیر و اصلاندوز در وضعیت آبی و شهرستان‌های اردبیل، خلخال، پارس‌آباد، کوثر، نمین، سرعین و مشگین‌شهر در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: روند کاهشی موج پنجم شیوع کرونا در استان که از حدود چهار هفته پیش آغاز شده بود، متوقف شده و به وضعیت پایدار رو به افزایش رسیده است.

دکتر شهرام حبیب‌زاده با اشاره به قرار داشتن استان اردبیل در وضعیت زرد و با هشدار نسبت به احتمال افزایشی شدن روند شیوع کرونا در این استان افزود: در صورت عادی‌انگاری توسط شهروندان، افزایش موج شیوع محتمل است.

وی خواستار پرهیز از دورهمی و عادی‌انگاری بیماری کووید.۱۹ و نیز استفاده مستمر از ماسک توسط شهروندان شد و گفت: آمار بستری مبتلایان به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی این استان به ۵۵ نفر تنزل کرده است.

دکتر حبیب زاده تنها چاره ادامه کاهش سیر شیوع کرونا در این استان را رعایت جدی و سختگیرانه دستورالعمل‌های بهداشتی ذکر کرد.

وی همچنین گفت: از ۲۲ بهمن سال گذشته تاکنون یک میلیون و ۳۵۹ هزار و  ۹۲۸دُز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف در این استان تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در ادامه اعلام کرد: تاکنون ۸۳۵ هزار و ۸۱ دُز واکسن نوبت اول و ۵۲۴ و  ۸۴۷هزار  دُز واکسن نوبت دوم در استان اردبیل تزریق شده است.

وی با اشاره به تداوم فرایند واکسیناسیون کرونا در استان اردبیل و افزایش سرعت واکسیناسیون در این استان با اختصاص محموله‌های پرتعداد واکسن کرونا به استان افزود: امیدواریم با ادامه همین روند، تا آخر همین ماه، تمام گروه‌های سنی و بسیاری از گروه‌های شغلی واکسینه شوند.

وی تاکید کرد: حتی افرادی که ۲ دُز واکسن کرونا زده‌اند و ۲ هفته از زمان واکسیناسیون آنها گذشته است، باید ماسک زده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند چون واکسیناسیون باعث پیشگیری از ابتلا نمی‌‍‌شود و تنها در پیشگیری از مرگ و میر موثر است.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه سال گذشته با ۲۲ فوتی، بیشترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا با ۱۸۹ نفر و بالاترین رکورد بستری همزمان مبتلایان نیز با ۸۹۷ نفر در روز ۳۱ مردادماه ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است.

برچسب‌ها:, , , , ,

نظر خود را به ما بنویسید.