تاريخ انتشار :چهارشنبه 1 ژانویه 2020.::. ساعت : 11:29 ب.ظ
فاقدديدگاه

سفر یک‌روزه رئیس جمهور به اردبیل؛ دیدار مردمی با رئیس جمهوری برگزار نمی‌شود

به گزارش شهریمیز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، به نقل از روابط عمومی استانداری، اکبر بهنام‌جو با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان اردبیل اظهار داشت: این سفر یک‌روزه و با هدف اجرایی و افتتاح و آغاز اجرای طرح‌های مهم اقتصادی انجام می‌شود که به‌دلیل برودت هوا دیدار مردمی با رئیس جمهوری برگزار نمی‌شود.

وی افزود: تلاش شده در این سفر برنامه مناسبی تدوین و اعتبارت خوبی برای تمامی شهرستان‌ها جذب شود و در بحث زیرساخت‌ها و راه‌های استان که یکی از درخواست‌های موکد مردم است تلاش می‌کنیم اعتبارات مناسبی جذب کنیم.

استاندار اردبیل تصریح کرد: توجه به راه هم به جهت تامین امنیت جانی مردم و هم  تامین زیرساخت‌های گردشگری، صنعت و کشاورزی استان ضروری است و تلاش می‌کنیم برای تمامی جاده‌های مواصلاتی اعم از شمال استان و شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار و مشگین‌شهر، جاده سرچم و نیر به سراب و تونل حیران  اعتبارات خوبی جذب کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۲۰ کیلومتر جاده چهار خطه در استان داریم که ۵۰ کیلومتر هم امسال به این میزان افزوده می‌شود و تلاش می‌شود این روند و چهار خطه شدن سالانه ۵۰ کیلومتر از راه‌های استان ادامه یابد.

بهنام‌جو بیان داشت: در بحث اجرای راه‌آهن نیز توانسته‌ایم کسری اعتبار با توجه به افزایش قیمت‌ها را از طریق کمک‌های دولت تامین کنیم.

وی گفت: در سفر رئیس جمهوری کامیون‌سازی مشگین‌شهر، سد احمدبیگلو، بیمارستان پارس آباد بیمارستان اردبیل، کارخانجات نساجی و فاز دوم نئوپان خلخال افتتاح می‌شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: شروع فروسیلیس خلخال و سد بفراجرد نیز از جمله پروژه‌هایی است که ۱۴۰۰ نفر اشتغال‌زایی خواهند داشت و در شهرستان گرمی هم  پروژه‌هایی چون شیرآلات و جاده‌ها و دریاچه گیلارلو از جمله پروژه‌های افتتاحی در سفر رئیس جمهوری خواهد بود.

وی بیان کرد: شهرک گلخانه‌ای ۱۵۰۰ هکتاری، پایاب سد خدا آفرین از جمله پروژه‌هایی هستند که در سفر رئیس جمهوری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند و برطرف کردن مسئله حق و حقوق عشایر کشت و صنعت مغان نیز در برنامه این سفر قرار دارد.

بهره‌برداری از ۹۳ طرح عمرانی در سفر رئیس جمهوری به اردبیل

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل نیز گفت: ۹۳ طرح عمرانی با اعتبار ۲۰ هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال در شهرها و بخش‌های مختلف این استان در سفر رییس جمهوری بهره‌برداری می‌شود.

فرزاد قلندری افزود: افتتاح ترومای بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل، سد و پایاب احمد بیگلو، پل معلق شیشه‌ای هیر اردبیل، راه چهار خطه اردبیل- سرچم، چاده چهاربانده اردبیل-مشگین شهر و رضی – امیرکندی به‌طول ۵۰ کیلومتر، آب‌گیری سد بفراجرد خلخال، ترمینال فرودگاه اردبیل از جمله پروژه‌های شاخص عمرانی است که در سفر رئیس جمهور  افتتاح می‌شود.

بهره‌برداری از ۵۰ طرح اشتغال‌زا در استان اردبیل

معاون اقتصادی استاندار اردبیل نیز گفت: ۵۰ طرح اقتصادی با اشتغال‌زایی چهار هزار و ۳۹۵ نفر در سفر رئیس جمهور به این استان بهره‌برداری می‌‌رسد.

ارژنگ عزیزی افزود: این طرح‌ها در بخش‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت با سرمایه‌گذاری ۳۲ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال اجرا شده و آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: از این تعداد ۱۵ طرح با ۲۱۳ نفر اشتغال‌زایی و ۲۶ هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت،۲۷ طرح با چهار هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۲ هزار و ۱۹۱ نفر اشتغال‌زایی مربوط به بخش کشاورزی، هشت طرح با ۱۹۱ نفر اشتغال‌زایی و هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال مربوط به گردشگری است.

معاون اقتصادی استاندار اردبیل بیان‌کرد: این طرح‌ها در بخش‌ها و شهرهای مختلف استان به‌صورت متوازن اجرا شده و تحول بزرگی را در تولید و اشتغال ایجاد می‌کند.

وی فعال شدن طرح‌های راکد در استان را مورد تاکید قرار داد و بیان‌کرد: در اجرای سیاست‌های حمایتی با پرداخت تسهیلات کم‌بهره بانکی این واحدها فعال می‌شوند.

معاون اقتصادی استاندار اردبیل برگزاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را یادآور شد و بیان داشت: در این ستاد هم واحدهای تولیدی دارای مشکل مورد بررسی قرار گرفته و موانع تولید هم رفع می‌شود.

عزیزی با اشاره به واگذاری ۱۶ هزار هکتار اراضی مورد اختلاف کشت و صنعت به عشایر مغان گفت: سالیان سال عشایر محدوده کشت و صنعت مغان پیگیر واگذاری این اراضی بودند که با پیگیری‌های بعمل آمده واگذاری این اراضی به عشایر تصویب شد.

نظرات بسته شده است.