تاريخ انتشار :جمعه 6 دسامبر 2019.::. ساعت : 1:10 ق.ظ
فاقدديدگاه

رئیس کل دادگستری استان اردبیل: زندان در شهرستان پارس‌آباد احداث شود

به گزارش شهریمیز به نقل از خبرگزاری تسنیم از پارس‌آباد، سید ناصر عتباتی در بازدید از مراجع قضایی و بازداشتگاه شهرستان پارس‌آباد مغان اظهار داشت: زندانبانی همواره به عنوان یک شغل سخت و طاقت فرسا در سطح جامعه شناخته می‌شود که جا دارد به تمامی کارکنان زندان‌ها و بازداشتگاه‌های سطح استان خدا قوت عرض کنیم.

وی افزود: زندانبانان با افراد آسیب دیده سر و کار دارند و در این راستا بهترین روش تربیتی الگو قرار دادن رفتار و سیره ائمه معصومین(ع) است و باید با خوش رفتاری تمام نیروی خود را در جهت جلب رضایت خداوند و خدمت به مردم به‌کار بگیریم.

عتباتی احداث زندان در شهرستان پارس‌آباد مغان را ضروری دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه محکومین حوزه قضایی شهرستان‌ پارس‌آباد مغان به دلیل نبود زندان به شهرهای دیگر اعزام می‌شوند احداث زندان در شهرستان پارس‌آباد مغان ضروری است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: زندانیان این شهرستان برای نگهداری به زندان‌های اردبیل و مشگین‌شهر اعزام می‌شوند و این امر باعث زحمت و مشقت خانواده‌های آنان می‌شود که باید در راستای رعایت حقوق شهروندی خانواده‌های زندانیان و پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی به سبب تردد بین شهری خانواده‌های زندانیان برای ملاقات هر چه زودتر به احداث پروژه زندان شهرستان پارس‌آباد باشیم.

وی با اشاره به لزوم استفاده محاکم از تاسیسات حقوقی قانون مجازات اسلامی در راستای سیاست حبس‌زدایی خواستار گسترش فعالیت‌های صلح سازش در شوراهای حل اختلاف تاکید کرد.

نظرات بسته شده است.