تاريخ انتشار :پنج‌شنبه 21 نوامبر 2019.::. ساعت : 11:39 ب.ظ
فاقدديدگاه

جابجایی بیش از ۳۱۰ هزار تن کالا از شهرستان‌های پارس آباد و اصلاندوز

یوسف آذری، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پارس آباد صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، گفت: در ۷ ماهه نخست امسال بیش از ۳۱۰ هزار تن کالا در این شهرستان‌ها توسط ۱۳ شرکت فعال در بخش حمل و نقل بار و ۷۸ هزار نفر مسافر توسط ۵ شرکت فعال در بخش حمل و نقل مسافر با ۶۵ دستگاه اتوبوس و ۴۵ دستگاه سواری پلاک عمومی بین شهری در این شهرستان‌ها جابجا شده است.

او با بیان اینکه توزیع لاستیک سهمیه‌ای به نرخ دولتی در جهت حمایت از رانندگان تلاشگر همچنان ادامه دارد افزود: هزار و ۷۴۰ حلقه لاستیک در بین رانندگان حمل و نقل کالا و مسافر شهرستان‌های پارس آباد و اصلاندوز توزیع شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پارس آباد نصب تابلو و علایم، رنگ امیزی سرعت کاه‌ها، حریم زنی راه اصلی پارس آباد به سه راهی عزیز کندی، لکه گیری آسفالت در راه‌های اصلی و روستایی و اصلاح گاردریل‌های معیوب و صدمه دیده و نصب گاردریل را از اقدامات راهداران پارس آباد دانست.

آذری اتمام لکه گیری محل‌های خراب شده راه اصلی در محور پارس اباد به سه راهی عزیز کندی از پل سه راهی عزیز کندی به سه راهی باغات میوه را یادآورشد و تصریح کرد:حذف یک مورد نقطه حادثه خیز در راه اصلی پارس آباد سربند در محدوده روستای اولتان دردست اجراست.

او گفت: در هفت ماه گذشته ۴۱ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم جاده‌های شهرستان‌های پارس آباد و اصلاندوز جلوگیری شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پارس آباد با بیان اینکه یکی از وظایف مهم راهداری و حمل و نقل جاده‌ای حفظ و صیانت از حریم راه‌ها است افزود: این اداره با ۳۴۵ مورد انجام گشت راهداری حریم راه، نسبت به شناسایی و جمع آوری ۱۰۲ عدد تابلوی تبلیغاتی غیرمجاز، جمع آوری ۱۵۳ دکه غیرمجاز و همچنین با اخذ۳۲ مورد دستور قضایی نسبت به رفع آثار تجاوز به حریم راه‌ها در حوزه استحفاظی اقدام نموده است.

آذری با بیان اینکه در مدت یادشده با استفاده از هزار و ۱۵۰ تن آسفالت لکه گیری محور‌ها انجام شده و اجرای لکه گیری راه روستایی بران به آج اشمه در حال اجر بوده افزود: پاکسازی دهانه ۶۷۰ دستگاه پل، رفع افتادگی شانه ره بطول ۱۳۰ کیلومتر در محور سربند به زیوه، تسطیح۵۱۰ کیلومتر حریم راه‌های اصلی، فرعی و روستایی از دیگر اقدامات راهداران پرتلاش این شهرستان است.

او از تعریض پل و اجرای زیر سازی و آسفالت رمپ‌های وردوی و خروجی روستای اولتان واقع در کنار جاده اصلی پارس آباد به زیوه با هزینه ۵۰۰ میلیون تومان خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تعداد ۸۵۲ دستگاه پل و آبرو در راه‌های حوزه استحفاظی شهرستان‌های پارس آباد و اصلاندوز شناسنامه دار شده است.

نظرات بسته شده است.