تاريخ انتشار :چهارشنبه 8 فوریه 17.::. ساعت : 11:48 ب.ظ
فاقدديدگاه

مذاکرات برای استخراج نفت مغان انجام شده است

استاندار اردبیل :رایزنی و مذاکراتی در خصوص سرمایه‌گذاری جهت اکتشاف و استخراج نفت مغان توسط ستاد اجرایی امام(ره) با همراهی نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار انجام شده است و دولت در خصوص پیگیری این مطالبه مردمی تمام اهتمام خود را به کار گرفته است.

به گزارش شهریمیز به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، مجید خدابخش امشب در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های شهرستان بیله‌سوار در جمع اهالی این شهرستان اظهار کرد: رایزنی و مذاکراتی در خصوص سرمایه‌گذاری جهت اکتشاف و استخراج نفت مغان توسط ستاد اجرایی امام(ره) با همراهی نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار انجام شده است و دولت در خصوص پیگیری این مطالبه مردمی تمام اهتمام خود را به کار گرفته است.

وی با گرامیداشت دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: حکومت دینی و نظام اسلامی، ولایت فقیه، استقلال و آزادی از بزرگترین نعمات انقلاب اسلامی است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای ارزشمندی در طول ۳۸ سال عمر شریف خود داشته است که پیشرفت‌های چشمگیر در علم و فناوری و تکنولوژی و عمران شهری و روستایی اعم از آبرسانی،برق رسانی و گازرسانی از جمله آن است.

خدابخش در خصوص مطالبه مردم بیله‌سوار برای کارگیری از نیروهای بومی در ادارات این شهرستان گفت: اولویت استخدام نیروی انسانی و انتخاب مدیران و روسای ادارات شهرستان‌ها با افراد بومی آن شهرستان است.

وی اضافه کرد: فرزندان بیله‌سوار که در مرکز استان مشغول به کار هستند جهت عمران و پیشرفت شهرستان خود مسئولیت خطیر مدیریت دستگاه‌های دولتی را به دست بگیرند.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل یادآور شد: یکسان سازی مقدار حمل کالای همراه مسافر و به اصطلاح تجارت چمدانی گمرک بیله‌سوار با دیگر گمرکات کشور را خواستار شد.

خدابخش در خصوص مطالبه مردم این شهرستان مبنی بر نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی گفت: مکاتبات لازم برای انتقال درخواست اهالی شهرستان بیله‌سوار برای انتخاب نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی علیرغم نداشتن استدلال جمعیتی به مسئولان کشوری انجام گرفته است.

خدابخش عنوان کرد: در دولت‌های گذشته پروژه‌های متعدد دربخش راهسازی آغاز شده و نیمه تمام مانده است که برای تکمیل آن اعتباری برابر با ۱۰سال اعتبارات عمرانی کل کشور به ارزش ۴۰۰ هزارمیلیاردتومان نیاز است و تمام تلاشمان را انجام میدهیم تا این پروژه‌ها را به سرانجام رسانده و تقدیم اهالی ولایتمدار استان اردبیل کنیم.

وی اضافه کرد: به سبب نیمه تمام ماندن تعدد زیاد پروژه در سطح استان به همین دلیل آغاز پروژه جدید را در برنامه قرار نداده و فعلا پروژه‌های نیمه تمام را در اولویت تکمیل و بهره‌برداری قرار دادیم.

به گزارش شهریمیز به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر با حضور خدابخش استاندار اردبیل، پورحسین نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مسؤولان محلی و اهالی شهرستان بیله‌سوار از ۲۱پروژه عمرانی و اقتصادی شهرستان بیله‌سوار  با هزینه بالغ بر ۱۵۹ میلیارد تومان اعتبار در بخش‌های آبرسانی، برق‌رسانی، بهداشت و درمان، عمران شهری و روستایی به طور همزمان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

نظرات بسته شده است.

793