تاريخ انتشار :سه شنبه ۱۷ فروردین ۹۵.::. ساعت : ۱۲:۲۳ ق.ظ
يک ديدگاه

دولت جنایات ارمنستان در قره باغ را محکوم کند / در صحن مجلس مطرح شد: “قره باغ” سرزمین اسلام و خاک آذربایجان است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر ضمن محکوم کردن تجاوز ارمنستان به خاک جمهوری آذربایجان گفت: قره باغ سرزمین اسلام و خاک آذربایجان است.

به گزارش شهریمیز به نقل از آناج ، علیرضا منادی سفیدان در نطق پیش از دستور خود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجاوز ارمنستان به خاک آذربایجان، گفت: از دولت می خواهم جنایات ارمنستان در قره باغ را محکوم کند.

وی افزود: به قول مقام معظم رهبری قره باغ خاک اسلام و سرزمین آذربایجان است و ما باید با تمام قدرت تجاوز و جنایت ارمنی ها در قره باغ را محکوم کنیم.

منادی ضمن محکوم کردن تجاوز ارمنستان به خاک آذربایجان و شهادت 13 سرباز ارتش جمهوری آذربایجان ادامه داد: ما خواستار آزادی قره باغ از یوغ ارمنستان هستیم و قره باغ باید به آذربایجان بازگردد.

برچسب‌ها:, ,

یک نظر

  1. جنگ تمام عیار ارمنستان و آذربایجان بعید است / بحث و اختلاف دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان برسر مالکیت قره باغ یک اختلاف تاریخی است و متعلق به سال های اخیر نیست از این رو به نظر می رسد درگیری میان این دو کشور بر سر قره باغ که به تازگی دوباره از سرگرفته شده است بدون نتیجه به پایان برسد . شکل گیری یک جنگ تمام عیار را میان دو کشور محتمل نیست از آنجا که اکنون ظرفیت وتوان لازم برای شکل گیری یک جنگ تمام عیار در منطقه وجود ندارد لذا به نظر میرسد این اختلاف و نزاعی که اکنون در این منطقه شکل گرفته است شدت نیابد.از سوی دیگر نظام بین الملل نیز دیگر قادر به دوش کشیدن یک جنگ سنگین دراین منطقه نیست به همین جهت وقتی خوب دقت می کنیم می بینیم که کشورهای تاثیرگذار در منطقه نیز این درگیری را محکوم کرده و خواستار خویشتنداری طرفین شدند و تنها ترکیه است که به واسطه نگاه تاریخی و سیاسی و اختلافات خود با ارمنستان در این ماجرا از جمهوری اذربایجان حمایت کرده است چنانچه ترکیه بخواهد در تقابل با روسیه آذربایجان را در جنگ علیه ارمنستان تحریک کند باز هم موفق نخواهد شد زیرا شرایط بین المللی منطقه اجازه نمی دهد جنگ شدید دیگری رخ دهد . از انجا که عمده مردم قره باغ را ارامنه تشکیل می دهند لذا اگر جنگی صورت گیرد و آذربایجان نیز در این جنگ پیروز شود ولی مردم این منطقه سلطه آذربایجان را به لحاظ تفاوت های اعتقادی وفرهنگی نمی پذیرند.هرچند که قره باغ به لحاظ جغرافیایی در خاک آذربایجان قرار داردایران تاکنون هر دو طرف را به خویشتنداری دعوت کرده است و سعی در حمایت از هیچ یک از دو طرف دعوا نداشته است. هرچند که به لحاظ فرهنگی واجتماعی به اذربایجان نزدیک است و به لحاظ سیاسی نیز در دوره های پیشین از ارمنستان حمایت کرده بود ودو کشور نیز به خوبی می دانند که با جنگ و خونریزی نمی توانند مشکل خود را حل کنند.

2034