تاريخ انتشار :جمعه ۲۸ اسفند ۹۴.::. ساعت : ۱:۳۰ ب.ظ
فاقدديدگاه

مطهری: اصولگرایی با روش و اصول فعلی محکوم به نابودی است

علی مطهری دیگر سالهاست که از سایه صِرف «فرزند» شهید مطهری بودن بیرون آمده است و تبدیل به یک چهره نام آشنا در عرصه سیاست ایران شده است، گرچه او در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به مثابه دوره پیشین در ابتدا ردصلاحیت شده بود ولی در بررسی نهایی صلاحیتش تایید شد و توانست بعد از محمدرضا عارف، رای دوم کلان شهر پایتخت را از آنِ خود کنند.

وی در گفتگویی نوروزی به این موضوع اشاره کرده و گفته است«طبیعی است که از ردصلاحیتم ناراحت شوم چون در دوران نمایندگی خود جز حرف حق و دفاع از ملت سخنی بیان نکرده بودم با این وجود دور از هیاهو و اعتراض بلند در راستای تایید صلاحیتم تلاش کردم.»

وی معتقد است مردم در انتخابات هفتم اسفند تندروها را ردصلاحیت کردند و به آنها گفتند که تاریخ مصرف تندروی در خانه ملت تمام شده است و ملت بیش از همیشه از خانه خودش محافظت می کند.

نماینده تهران در خانه ملت در بخش دیگری از این گفتگو اعلام استقلال علی لاریجانی _داماد خانواده مطهری _ از اصولگرایان را اقدامی درست اما دیرهنگام دانست. مطهری می گوید نمی توان تصور کرد علی لاریجانی با افرادی چون حمید رسایی دور یک میز بنشینند و یک تصمیم واحد بگیرند. وی به اصولگرایان هشدار می دهد که اگر در مسیر 10 ساله خود پیش بروند محکوم به نابودی هستند و از سوی مردم مورد پذیرش قرار نمی گیرند.

 

اهم اظهارات