تاريخ انتشار :پنج‌شنبه 10 دسامبر 15.::. ساعت : 8:42 ب.ظ
فاقدديدگاه

کاندیداتوری سید حسن خمینی در انتخابات مجلس خبرگان قطعی شد.

به گزارش عصرایران، سید علی خمینی اعلام کرد: کاندیداتوری برادرش در انتخابات مجلس خبرگان قطعی شده است.

این خبر را اول بار شامگاه چهارشنبه 18 آذر عصر ایران منتشر کرد و دقایقی بعد مورد تایید سایت جماران (ارگان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی) قرار گرفت.

سیدعلی خمینی ضمن اعلام کاندیداتوری برادر خود تصریح کرد: تحریم انتخابات سیاست درستی نبوده و هیچ وقت نیز نتیجه نداده و خوشبختانه امروز کسی طرفدار تحریم نیست و چشم انداز حضور حداکثری مردم روشن است.

وی همچنین گفت: سیدحسن خمینی به طور «مستقل» در انتخابات شرکت خواهد کرد.

پیش از انتشار خبر رسمی، یک منبع آگاه به خبرنگار عصرایران اطلاع داده بود که یادگار امام تصمیم نهایی خود را اتخاذ کرده و در انتخابات پیش روی مجلس خبرگان قطعا کاندیدا خواهد شد.

   در کنار سیدحسن خمینی، حسن روحانی (رییس جمهوری) و اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز مهم ترین نامزدهای انتخابات آینده خبرگان به حساب می آیند.

از مدت ها قبل شماری از فعالان سیاسی از سیدحسن خمینی برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس خبرگان دعوت کرده بودند اما او اعلام نظر صریح و قطعی را به زمان مناسب موکول می کرد تا سرانجام در آستانه بیست و هشتم صفر و از زبان دیگر نواده امام اعلام شد که در محافل سیاسی به منزله حمایت بیت رهبر فقید انقلاب از این تصمیم تلقی می شود.

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در 7 اسفند 1394 و همزمان با مرحله اول انتخابات دهمین دوره مجلس برگزار خواهد شد.

سیدحسن خمینی 43 ساله، نوه امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است و برای نخستین بار است که در انتخاباتی شرکت می کند.

امام خمینی 70 ساله بود که با خبر شد فرزندشان – احمد- صاحب نوزاد پسری شده‌ و نام «حسن» را هم امام برای او برگزید. همچنین سید حسن 17 ساله بود که امام در سال 1368 درگذشت.

مادر او خانم فاطمه طباطبایی دختر آیت الله العظمی سلطانی طباطبایی است و خواهر زاده امام موسی صدر. سید حسن داماد آیت الله موسوی بجنوردی است و 4 فرزند دارد: احمد، نرگس، فرشته و هادی.

او که در 15 سالگی به جبهه رفت با تماس های تلفنی با امام لحظات خاطره‌انگیزی را برای رزمندگان رقم می‌زد.  22 ساله بود که به لباس روحانیت درآمد و پدرش در سال آخر حیات فرزند را در این لباس می‌دید.

سید حسن از سال 90 خورشیدی در مدرسه دارالشفای قم درس خارج فقه تدریس می‌کند که به منزله برخورداری از درجه اجتهاد است. او به تاریخ معاصر و زبان‌شناسی بسیار علاقه دارد و اوقات فراغت را به طبیعت‌گردی می‌گذراند و به بیشتر نقاط طبیعی ایران سفر کرده است.

نواده امام به دو زبان عربی و انگلیسی مسلط است و مهم ترین اثر تالیفی وی را می‌توان «فرهنگ جامع فِرَق اسلامی» دانست. دایره المعارفی سه جلدی که بر پایه یادداشت های آیت الله سید مهدی روحانی تالیف کرده و خود نیز توضیحات و اضافات لازم را درباره آنها آورده است.

برچسب‌ها:,

نظرات بسته شده است.

1491