تاريخ انتشار :پنج‌شنبه 19 نوامبر 15.::. ساعت : 8:43 ب.ظ
فاقدديدگاه

زن انتحاری در پاریس که بود؟+تصویر

در یورش صبح دیروز چهارشنبه پلیس فرانسه به آپارتمانی در منطقه “سن دونی” در حومه شمالی پاریس، یک زن خود را منفجر کرد. او مراکشی الاصل و “حسنا بولحسن” نام دارد.
او به هنگام یورش پلیس به واحد آپارتمانی اش، ابتدا وارد خیابان شد و سپس خود را به وسیله جلیقه انفجاری اش منفجر کرد.
او نخستین زن انتحاری در اروپاست که خود را منفجر کرد و کشته شد. وی 26 ساله و متولد فرانسه از پدر و مادر مراکشی است.
رسانه های فرانسوی می گویند او همیشه در آرزوی پیوستن به افراط گرایان اسلامی بود.
زن انتحاری در پاریس که بود؟
50326_323
درگیری ها و محاصره آپارتمانی در حومه شمالی پاریس توسط پلیس و واحدهای ویژه ارتش فرانسه در بامداد چهارشنبه، 7 ساعت طول کشید. در این عملیات 2 نفر کشته و 7 نفر دیگر بازداشت و چند پلیس هم زخمی شدند.
در ابتدا شایعه هایی منتشر شد که این زن همسر” عبدالحمید اباعود” عضو داعش و مغز متفکر حملات پاریس است اما اطلاعات بعدی این موضوع را رد کرد. براساس اطلاعات فعلی او دختر خاله ابوعود است.
شهر پاریس در جمعه شب گذشته شاهد چند حمله مسلحانه و انفجار انتحاری بود که در نتیجه آن 129 نفر کشته شدند. هنوز همه عوامل و افراد مرتبط با این حادثه دستگیر نشده اند. پلیس فرانسه تلاش کرد در حمله به منطقه سن دونی مغز متفکر این حملات را دستگیر کند اما نتوانست و هنوز مشخص نیست او کجاست.
به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری‌ها، این زن متولد منطقه کلیشی لاگارین پاریس است و همیشه به دنبال پیوستن به افراط گرایان اسلامی بود تا جایی که بارها تلاش کرد برای پیوستن به داعش به سوریه یا عراق سفر کند اما در نهایت تصمیم گرفت در فرانسه دست به عملیات بزند. او همیشه فرانسه را سرزمین کفار می نامید.

نظرات بسته شده است.

1103