تاريخ انتشار :جمعه ۱۳ شهریور ۹۴.::. ساعت : ۱۲:۳۹ ق.ظ
فاقددیدگاه

نخستین کارگاه داستان نویسی در شهرستان پارس آباد کلید خورد

نخستین کارگاه استاندارد داستان نویسی در پارس آباد مغان از امروز به مدت سه روز با شرکت هنرجویانی از شهرهای پارس آباد و بیله سوار آغاز به کار کرد.

به گزارش شهریمیز یوسف روزگاری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد در این باره گفت: کارگاه داستان نویسی برای رده های سنی نوجوانان و بزرگسالان از صبح امروز (پنجشنبه) تا 14 شهریور ماه جاری در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد پذیرای علاقمندان می باشد.

وی هدف از برگزاری این کارگاه را شناسایی استعدادهای داستان نویسی در این منطقه عنوان کرد و افزود: تلاش می کنیم در گام نخست با شناسایی استعدادهای بالقوه داستان نویسی دراین شهرستان و تقویت و حمایت از این استعدادها در آینده ای نزدیک دست به انتشار آثار تولید شده توسط این هنرمندان بزنیم.

روزگاری با بیان اینکه این کارگاه نخستین کارگاه استاندارد داستان نویسی در شهرستان پارس آباد است، اظهار کرد: این کارگاه با شرکت پنجاه هنرجوی داستان نویسی از شهرستان های پارس آباد و بیله سوار برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس آباد با اعلام اینکه مدرس این کارگاه سه روزه، «سیدمحمود مهدوی» نویسنده، داستان نویس و مسوول ادبیات پایداری حوزه هنری استان اردبیل است، افزود: در صورت استقبال هنرجویان، کارگاه استاندارد داستان نویسی در 6 ماهه دوم سال هم برگزار می شود.

روزگاری درباره مباحث در نظر گرفته شده برای تدریس در این کارگاه گفت: سوژه یابی، شخصیت پردازی، فضاسازی، تعلیق، گره افکنی، کشمکش در داستان بخشی از مباحث پیش بینی شده برای تدریس در این کارگاه می باشد.

کارگاه داستان نویسی از امروز (پنجشنبه) به مدت سه روز در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس آباد، صبح ها ساعت 10 و عصرها ساعت 17 عصر پذیرای علاقمندان به این رشته هنری می باشد. (آران مغان)

برچسب‌ها, ,

نظرات بسته شده است.

937