تاريخ انتشار :سه‌شنبه 26 می 15.::. ساعت : 10:48 ب.ظ
فاقدديدگاه

فشار افکار عمومی شورای شهر را پاسخگو کرد . رئیس شورا:شورا در بحث واگذاری تاکسی به وظیفه نظارتی خود به درستی عمل نکرده است

به گزارش شهریمیز به نقل از مغانه، حسن حسین اوغلی در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی در پارس آباد افزود: مجری واگذاری تاکسی، شهرداری و زیر مجموعه آن است و شورای شهر در این قضیه نقش نظارتی دارد که متاسفانه نظارت کمرنگ شورا باعث سؤاستفاده برخی عوامل اجرایی و بروز تخلف در این زمینه شده است.

وی با بیان اینکه برخی از عوامل اجرایی منتسب به شورا و یا شهرداراست، ادامه داد: اینکه می گویند شورای شهر تمام ۴۶دستگاه تاکسی را فروختند و یا بین بستگان خود تقسیم کردند چنین چیزی صحت ندارد و هر درخواستی به شورا آمده بود اعضاء بدون آنکه بدانند متقاضی کیست آنرا امضاء کردند.

وی اضافه کرد: تاکسی های جدید بی سیم است و قرار بود در ایستگاه های خاص و در داخل شهر و زیر نظر یک شرکت غیر دولتی فعالیت کنند.

حسین اوغلی با اعلام اینکه قیمت تمام شده این تاکسی ها ۳۰۰میلیون و پرداخت آن نقدی و بدون هرگونه تهسیلات بانکی می باشد، اضافه کرد: پارسال نیز سهیمه ای برای این شهرستان در نظر گرفته شده بود و چون متقاضی و درخواست کننده ای نداشتیم مجوزی داده نشد.

وی بیان کرد: امسال گفته شد که اردبیل از این نوع تاکسی ها استفاده کرده و طرح موفقی است و ما بر این اساس و به خاطر رفاه حال شهروندان با واگذاری امتیاز به متقاضیان و افراد واجد شرایط موافقت کردیم.

او با اعلام اینکه دوستان عوامل اجرایی به ما گفتند که در بحث واگذاری و ثبت نام متقاضیان اطلاع رسانی لازم صورت گرفته است، گفت: بعد از بررسی ها مشخص شد که یکسری از افراد عوامل اجرایی با ناانصافی و سؤاستفاده از نظارت ضعیف شورا مرتکب اشتباه بزرگی شدند.

وی با بیان اینکه در بین متقاضیان برخی نیز منتسب به اعضای شوراو شهردار است، افزود: گرچه طبق قانون هیچ منعی برای واگذاری تاکسی به بستگان و آشنایان اعضای شورا وجود ندارد و حضور آنان در ترکیب شورا نباید سبب محرومیت بستگانشان از برخی خدمات و امتیازات باشد اما بهتر بود برای حفظ آبرو و حیثیت خود محتاط عمل می کردیم.

وی با بیان اینکه چه لزومی دارد بنده و دیگر دوستان در شورا، به خاطر منافع شخصی و دنیوی دیگران، آبروی خود را ببریم و آخرت خود را فدای دنیای دیگران بکنیم، گفت: طبق فرمایش امام جعفر صادق(ع) کسی که به خاطر دنیا و نفع مادی دیگران به ایمان و آبروی خود لطمه بزند مرتکب گناه بزرگی شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر پارس آباد با ابراز گلایه از برخی افرادی که با دستاویز قراردادن بحث واگذاری تاکسی و دامن زدن به موضوع، با حیثیت و آبروی ما بازی کردند، ادامه داد: متاسفانه این افراد با عقده گشایی و برای اینکه با سؤ استفاده از این قضیه ما را تخریب کنند و شورای فعلی را ناکارآمد جلوه دهد، قبل از حکم و ورود دستگاه قضا، با انتشار لیست کذایی در شبکه های مجازی و اجتماعی ، بدترین تهمت ها و افتراها را به ما زدند که ما برای اعاده حیثیت و آبرو از مجاری قضایی حتماً اقدام خواهیم کرد تا به مردم اطمینان دهیم که دنبال سؤ استفاده و نفع شخصی و اهل رانت خواری نیستیم.

حسین اوغلی با اذعان به اینکه شورا در بحث واگذاری تاکسی به وظیفه نظارتی خود به درستی عمل نکرده است، اضافه کرد: ما باید برای اجرای قانون و جلوگیری از ایجاد و یا تضییع حق، بامراجع قضایی هماهنگ شویم و در این زمینه هر تصمیمی دستگاه قضایی بگیرد با جان و دل مطیع خواهیم بود و از آن پیروی خواهیم کرد.

 

برچسب‌ها:, , ,

نظرات بسته شده است.

2194