تاريخ انتشار :پنجشنبه ۱۲ مهر ۹۷.::. ساعت : ۸:۰۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

رشد 53 درصدی ورود گردشگران خارجی به اردبیل

به گزارش شهریمیز به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: در نیمه نخست سال ورودی مسافران خارجی 292 هزار و 826 نفر است و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ورودی خارجی 191 هزار و 76 نفر بوده است.

وی افزود: نه تنها ورود مسافران خارجی از پایانه مرزی بیله سوار با افزایش همراه است  بلکه میزان تردد در نیمه نخست سال نیز 34 درصد رشد یافته و از 505 هزار و 712 نفر در شش ماهه سال گذشته به 677 هزار و 508 نفر در شش ماهه نخست امسال رسیده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل متذکر شد: در مقابل ورودی مسافر ایرانی با افت 24 درصد همراه است و در نیمه نخست سال آمار ورودی مسافر ایرانی 56 هزار و 172 نفر است.

به گفته فلاحی علاوه بر کشورهای همسایه امسال اردبیل مهمانان متعددی از کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز داشته است.

وی با تاکید به اینکه جاذبه های طبیعی و تاریخی استان مورد توجه گردشگران قرار گرفته است، ادامه داد: به ویژه جاذبه های تاریخی استان با استقبال قابل توجه همراه بوده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه امنیت حاکم بر کشور، منجر به رونق گردشگری خارجی شده است، افزود: گردشگری خارجی اردبیل رو به رشد بوده و پیش بینی می شود در سال های آتی همچنان با رشد مواجه باشد.

نظر خود را به ما بنویسید.


CAPTCHA Image
Reload Image
30